Kelt

Existují nějaká mezinárodní pravidla o NCHLP?

Kdysi jsem byl autorizovanou osobou, nakládající s nebezpečnými chemickými látky a přípravky. Takže kromě papírování a udělání školení,to znamenalo také evidenci látek a jejich bezpečné uskladnění. I když látky zůstávají ve své podstatě stejné, tak někdo vydá nový zákon, nařízení atd. Takže pak přišel REACH a snad i něco po tom. Tedy předpokládám, že tyto předpisy jsou mezinárodní a řídí se jimi všechny země, které mají nějakou legislativu. Teď se mluví o Bejrůtu, že měli špatně uskladněné velké množství dusičnanu amonného. Pamatuji se, že se zabezpečovalo podle množství samotné látky, ale i podle synergických účinků. Snažilo se zabránit tomu, aby reagovalo vše v okolí, v rámci možnosti. Proto mne překvapuje, že v Bejrůtu díky nedodržování těchto pravidel, došlo k takovým ztrátám na životech. Zatím to není vyšetřeno, mohlo to být odpáleno a pod. Ale jak je to s těmito zákony a jsou opravu mezinárodní? Kontroluje to někdo? Děkuji .

Odpovědi
dubraro

Nařízení REACH platí jen v EU. Jinde mají nařízení jiná, nebo také žádná. A i když nařízení mají, otázkou je, jak je dodržují.
Těžko se divit nedbalému skladování výbušniny v zemi, kde se prakticky trvale bojuje a ještě vyváží terorismus do zahraničí. U nás se nebojuje a taky občas vybuchne muniční sklad nebo továrna.