Avatar uživatele
Vitek04

Existují barvy, které ještě nebyly objeveny?

Barvy, které ještě nebyli objeveny na zeměkouli, dokonce jsem slyšel i to, že když má někdo velkou inteligenci dokáže si představit barvu, která ještě neexistuje. (tj. pouze doplněk) Existují tedy?

Zajímavá 0 před 1318 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Nesmíš chodit na učené hovory do hospody.
Všechny barvy nám dala matička příroda a jsou obsažené ve viditelném spektru světelného záření. Viditelné záření ( pro člověka) je v rozmezí vlnových délek 400–700 nm. Vsaď se, že do tohoto rozmezí již víc barev nedostaneš, načež aby jsi nějaké objevil.
Zbytek je dílem vnímání našeho oka a hlavně mozku. Naše oko má toto spektrum rozděleno na tři úseky vlnových délek modrou, zelenou, červenou. Z těchto barev lze složit všechny viditelné odstíny, přičemž 100% modré + 100% zelené +100% červené dá dohromady bílou !!!! Toto je tzv. aditivní skládání barev.
Jinak řečeno, všechny barvy, které může lidské oko vidět jsou obsaženy v duze na obloze.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Podle mne ne. Všechny další barvy by byly pouze kombinací již známých barev

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zbyndo

Sú základné farby, napríklad na vrstve farebného filmu, keď sa vyvolá, z negatívnu sa potom robia fotky na farebný papier nasvietenim buď spôsobom substraktivnym, to je cez filtre žltý, purpurový, azúrový, naraz, alebo modrý, červený, zelený, každý zvlášť, to je spôsob aditivny, všetky farby sveta sú potom výsledkom miešania týchto základných a doplnkových farieb. Toto sú moje spomienky spred viac, ako 40 rokmi,

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek