zjentek

Existuje web, kde bych našel statistiky, jakou rychlostí se ve vyspělých zemích šíří zhoubná epidemie obezity?

Dále by zajímalo, zda je zde přímá úměra, tzn. zda s každým dalším nemocným obezitou vzroste procento hladomoru na Zemi. Dále, jakou rychlostí se šíří nemoci spojené s degenerací, nefunkčnosti a úbytkem svalstva v důsledku nedostatečnosti pohybu, různé mutace tkáně, alergie z izolace, dále pak psychické nemoci rozličného rázu, spojované coby civilizační choroby s vyspělými zeměmi a označovány za nemoci z blahobytu. Dále statistiky o štěstí společnosti, kolik lidí se kde mračí a přímá souvislost s blahobytem a jeho konzumem.

Mapuje to někdo? Třeba WHO?

Odpovědi
Edison

Obezita není nakažlivá nemoc, je to civilizační choroba, nemající mikrobiologický základ. Proto nelze hovořit o epidemii, nebo o šíření. Další otázky jsou podobného ražení. Degenerace je důsledek a příčin může bát mnoho. Ještě jde o to, degeneraci čeho máš na mysli. Atd., atp. Takže se ještě jednou pečlivě zamysli nad formulací otázky.

anonym

Stačí se podívat na rozrůstající mapu McDonaldů https://www.bu­sinessinsider­.com/animated-map-shows-where-worlds-mcdonalds-locations-2015-8 … , obojí je v přímé korelaci 🙂 Obezita téměř vždy souvisí s nabídkou instantního stravování přeplněného tuky a cukry v dané oblasti, proto postihuje převážně vyspělé země kde je nabídku hamburgerů, hranolků a přeslazené Coly nic neomezuje.

zjentek

Ad Edison: …„pečlivě zamysli“? Ale no ták (;(;(;

  1. Obezita JE epidemií. Šíří se a to přímo úměrně životu v blahobytu. Ano, někteří známe ze svých domovů.
  2. Degenerace predispozice podávat fyzické výkony. Nikoli z důvodu věku. Věk je jen číslo a rádi se na své číslo ze zvyku vymlouváme.

zjentek

Zde si počti: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-byste-nazvali-cloveka-ktery-bohate-mluvi-o-hubnuti#discussion Skutečnosti mají mnohdy různé podoby, ale jen málokdy takové, jaké bychom je chtěli vidět v zaslepení.

Třeba Keplera příspěvek EXTRÉMNĚ semlel, což nejspíše vyústilo zde: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-moc-si-sebe-simpanzi-uvedomuji Dobře, že jej aliendron drží na uzdě (;