Avatar uživatele
Lotr2008

Jak moc si sebe šimpanzi uvědomují?

Jak moc velké mají sebeuvědomění?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Gus_Fring před 1615 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Přiměřené velikosti a funkčnosti jejich mozkové soustavy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Gus_Fring

Nejdříve musím poznamenat, že existují dva druhy šimpanzů. Bonobo a učenliví. Každopádně oba více než lidské miminko. Měřili se to například zrcadlovým testem sebevědomění. O tom si snad něco najdeš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Já myslím, že lidoopové všeobecně velice dobře. Taková gorila si buší do prsou a říká tím „já, já, já, jenom já!“ Trapný individualista. Šimpanzi v ZOO zase rádi hážou po lidech svá hovínka a tím dávají najevo, co si o lidech myslí. Poťouchlí hajzlíci. Ještě, že neumí mluvit, to bychom se dozvěděli věcí…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Jak dalece? Domnívám se, že jako šimpanze.

Keplere, tak to je „nářez“. To jsem se dozvěděl věcí!

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Kromě lidí si žádný živočich na světě sebe neuvědomuje!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Hapiky se mýlí. Přinejmenším z velké části. Zde nějaké výsledky testů:

„Testem například úspěšně prošli zástupci druhů jako jsou lidoopi, delfín skákavý, kosatka dravá, sloni, straka obecná,[3] makak rhesus[4] holubi[5] či jisté ryby.[6] Zvířata se však úspěšnému zvládnutí testu mohou naučit.[7] Podobně také umělá inteligence může projít testem.[8]“

A myslím, že lze najít i jiné zdroje a způsoby testování Jen použít špunt na krku a google, nebo-li UTFG…

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zrcadlov%C3%BD_t­est_sebeuv%C4%9Bdom%­C4%9Bn%C3%AD

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hapiky

Poznat sám sebe je něco jiného, než si sebe uvědomovat.
Tazatel se dobře ptal, jak moc si sebe uvědomují. Pokud tím myslel onu gorilu, jak se bije do prsou (nebo něco podobného)tak ano.
To bychom mohli považovat i internet, za něco, co si uvědomuje sámo sebe https://blog.lu­pa.cz/suchy/mu­ze-si-internet-uvedomit-sam-sebe/
Ten, kdo si dostatečně uvědomuje sám sebe, musí mít zřejmě nějakou duši, ale hlavně musí kromě jiného dostatečně přemýšlet sám o sobě a to může jedině člověk.

před 1614 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek