zjentek

Uvědomují si zvířata svou krásu a půvab?

U některých druhů zvířat se zdá, že si to moc dobře uvědomují.
Ovšem třeba z chování mý fenky Fany jsem jaksi vyčetl, že se naopak hrubě podhodnocuje ;)

Jak je to tedy se zvířaty a s jejich uvědomováním sebe samých?

Nejlepší odpověď
Kepler

Vypadá to, že to dobře ví dvořící se samečci, hlavně u ptáků. Bývají pestře zbarvení a při námluvách svou krásu hodně zvýrazňují. Ale čert ví, jestli je to vědomí, možná jde jenom o instinkt.

Další odpovědi
Drap

Neuvědomují. Nemají takové ambice jako lidé. Zvířata jsou smířena s tím že jsou taková jaká jsou, a neřeší podobné věci

dubraro

Kočky určitě.

hapiky

Kepler: Někteří se i postaví do pozoru

zjentek

„Zvířata jsou smířena s tím že jsou taková jaká jsou…“ ;)))))

Drape, smířena, že jsou jaká? Třeba chlupatá? Vysvětlit, plís ;)