tatanka

Existuje v Praze nebo okolí půjčovna turistických dalekohledů?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Nevím, ale jestli ano, tak nejspíš bude ZAVŘENÁ. Nicméně MOŽNÁ by tvůj problém mohlo vyřešit tohle: https://rybar­.braunstar.cz/da­lekohledy/mono­kularni-dalekohled-35x50-hd-comet/?gclid=E­AIaIQobChMIzev­dkbaP6AIVGs13Ch2Row­LEEAQYAyABEgLBlPD_BwE , jasně, není to žádný jásot, ale za ty prachy… Rozumné zvětšení , vhodné na turistiku (monokulár – skladný, lehký) a když to rozbiješ/ztra­tíš/někdo ukradne, prdlaj se děje. Pokud zohledníš cenu půjčovného, která bude jistě na týden alespoň 500Kč… Navíc ti to „po akci“ zůstane. Takže jestli nutně nepotřebuješ něco dost kvalitního s výbornou světelností aj. (pro šmírování v noci apod.), tak podle mne je to jasná volba před půjčovnou. :D :D

Další odpovědi
Edison

Neexistují půjčovny na každý nesmysl, který tě napadne.

tatanka

Pane Edisone, já jsem se neptal na nesmysl, ale na dalekohled, který bych potřeboval na letní dovolenou cca jeden týden a pořizovat si jinak po celý rok pro mne nepotřebnou věc považuji já za nesmysl. Prostě nemám tolik peněz abych si koupil nový tak jsem se slušně zeptal. Jestli za tohle chcete bod tak nevím.

Edison

Taky mohu tu otázku rovnou smazat, bo se to tu poměrně nedávno řešilo. A moje otázka je holt pravdivá Neesistují půjčovny na kdejaký nesmysl. Stejně pojedeš leda na mácháč. Mít na dovoleno a nemít na dalekohled za pár stovek… to je jako koupit si auto za milion a nemít na benzín. A že jsem takový exoty potkal. A nakonec je třeba si uvědomit, jaká je situace a že dovolená jinde, než na mácháči bude luxus, který holt nebude pro každého.Třeba si konečně začneme (jako společnost) vážit i toho mála, co budeme mít a budem i za to málo šťastni.

Mc Merkurion

…dneska se pučuje kdejaká blbost, takže se mi nezdá divný se ptát na pučení dalekohledu za dva litry (což se mi nezdá jako vhodná drobná investice za pár stovek na dovolenou), když v divadle ti pučujou kukátko … spíš bych se sháněl v místě dovolený …

Edison

Kukátko v divadle je poněkud jiný případ.