hapiky

Existuje v duchovním světě nějaká minulost či budoucnost?

Vědecky řečeno je tam zastaven čas? Je to vůbec pochopitelné žít pouze přítomností?

Nejlepší odpověď
anonym

To je spíš otázka pro teoretického fyzika, experti na „duchovno“ si budou odpověd tak akorát cucat z prstu, řekl bych.

Další odpovědi
aliendrone

Zajímavá otázka, začnu od konce. ;) :)

  1. Myslím že JE TO JEDINÉ logické. Venkoncem – jak bys chtěl žit TEĎ v budoucnosti? Nebo minulosti? TEĎ můžeme žít POUZE v přítomnosti.
  2. Ono je otázkou, zda-li VŮBEC dochází k nějakému běhu času. My to tedy rozhodně tak vnímáme, že byla (a už není) minulost (před TEĎ) přítomností a směřujeme do budoucnosti, která „ještě není“.

BOHUŽEL to není tak jednoduché, protože minulost tu pořád JE, budoucnost tu UŽ JE – a to SPOLEČNĚ VEDLE přítomnosti. (relativnost současnosti >> https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Relativnos­t_sou%C4%8Das­nosti)

Takže teď opustím fyziku a navštívím spekulativní pole duchovna. Z fyziky VÍM, že minulost nikam definitivně nezmizela, REÁLNĚ tu stále JE (a obdobně i budoucnost), tudíž je možné se nějakou DUCHOVNÍ metodou přemisťovat v čase podobně, jako se přemisťujeme v prostoru z místa na místo. (nikoliv fyzikální – tam je to MNOHEM komplikovanější a NENÍ vše možné/uskuteč­nitelné)

Tedy – i v duchovním světě zajisté existuje minulost, přítomnost i budoucnost – kdyby ne, všechno by postrádalo jakýkoliv smysl.

marci1

Těžká otázka. Vnímáme svoje bytí, existujeme, takže něco jako čas, minulost a budoucnost musí existovat. Přítomnost je jen hranice mezi minulostí a budoucností. Takže přítomnost momentálně je, ale vlastně není, jelikož za okamžik už nebude, už nastane budoucnost. Těžké si to představit. 🙂

Elixír

Tak že na jednu otázku duchovna, tato odpověď. V Duchovnu existuje všechno i život na zemi. Co se týče časových pojmů minulost, skutečný čas a budoucnost, je to složitější, ale není to konečný výsledek. Zkusím to zkrátit na minimum. Minulost je čas který si pamatujeme a o kterém jsme se dozvěděly. Skutečný čas, ještě nebyl stanoven a dokázán, ale jsme dvě vteřiny od skutečného času nuly, tak že jsme dvě vteřiny za časem nula. Do kladného času to není těžké pochopit nám chyby kladná hodnota vteřiny. Most rozdělující kladnou vteřinu, mám na tisíciny vteřiny vyměřený do nejbližších let a k tomu je potřeba chemické reakce v těle a potom i budoucích lidí. Netroufám si říct kde bude budoucnost nesmrtelnosti, ale tuším, že v astrálním nekonečnu. Šťastní, zdraví a nekoneční. Je to jenom hrubé zrno informací, celí proces je složitější a náročný ve všech aspektech. Třicet let tvrdé práce a investic i zdraví prozradil cestu, ale to je vše. Jen směr a cíl, a vizi zkoušek koncentrací.