VeRe1983

Existuje simulátor metod přepočtu hlasů voličů na mandáty?

Nyní se používá D´Hondtova metoda, rád bych zkusil nasimulovat výsledek voleb v rámci dříve používané Hagenbach-Bischoffovy kvóty. Jsou vzorce pro výpočet, ale jde mi spíš o simulátor kam nahážu počet oprávněných voličů, počet hlasů pro tu kterou stranu, uzavírací klauzuli pro vstup do Sněmovny a ono mi to vyhodí procenta a mandáty. Poradíte?

Odpovědi
Ušel ventil

Simulovat něco co je ve hvězdách ? V každém případě je jasné že v parlamentu bude do konce života nejlepší ministr financí všech dob Miroslav Kradˇousek a absolvent Plzeňského harvardu Mareček Bendů – ti dva nezklamou , v životě nic nedělali jen kecali .

Lamalam

Ušel ventil > jsi si jistý, že jsi porozuměl otázce?