zjentek

Existuje režim, za kterého by lidé ČRdele dokázali být šťastni?

Tak, aby se to štěstí mezi nimi přenášelo stejně jako posledních 50 let to zoufalství a bezmoc.

Nejlepší odpověď
Drap

Zatím takový režim nikdo nevymyslel a ani nezavedl. V poslední době nám stále ukazují v praxi horší a horší vedení.

Další odpovědi
aliendrone

LOL! Frfňání je přeci hned po udavačství nejběžnější národní zábavou Čecháčků. :)
Dej Čecháčkovi jen tak ZDARMA cihlu zlata a uvidíš – nebude dost velká, bude málo žlutá, ne dosti kovová, také jsi mohl dát DVĚ cihly (nebo více!), ergo jsi LAKOMEC a tak vůbec.

Já bych to chápal, pokud jde o všeobecný přístup KE VŠEMU, tedy např. i k VLASTNÍ činnosti. (Jako jo u mě doslova zákonité – jen něco udělám, tak nejpozději minutu poté, co je hotovo mě napadne, jak to udělat JEŠTĚ LÉPE, tudíž je to na ho…uby – KUA PROČ mě to nemůže napadnout DŘÍV???) No, asi jde o svéráz národní povahy kritičnost ke všemu, jen ne sám k sobě. :(

Tudíž systém, ve kterém by Čecháček byl ŠŤASTNÝ je něco jako odebrání prvku z prázdné množiny. ;) Ale faktem je, že MŮŽE existovat systém/režim, který by Čecháčka MÉNĚ SEJŘIL.

A ruku na srdce – když si vzpomenu na to, JAK MOC mně v mládí vadil minulý režim LÍNÝCH a NESCHOPNÝCH bolševických prasat a porovnám to s DNEŠKEM, kdy celkovou situaci po započtení všech pozitiv a negativ po co nejserióznějším hodnocení, kterého jsem schopen VADÍ JEŠTĚ VÍCE – hmm, kdyby mi tohle někdo řekl v roce 1990, tak se budu do krve hádat, že je dotyčný absolutně nezpochybnitelně úplný MAGOR. :(

(BTW – jako „minulý režim“ beru osmdesátá léta, především období „přestavby“. Takže pokud mi někdo chce nadhodit období vrcholného stalinismu/prověrek (které jsem tak jako tak nezažil), tak samozřejmě námitku beru. Ale dodám, že režim (s vyjímkou epizody „normalizace“) se v zásadě mírně umoudřoval k lepšímu, nikoliv NAOPAK, jak je to standardem v současnosti.) Tož asi tak. :(

led

K šťastiu stačí niekedy aj málo, bez ohľadu na režim, ktorý v tom čase vládne. Všetko je o ľuďoch a ich vzájomných vzťahoch.

Všimnite si napríklad pri behaní po internete, kde vidíte najviac úprimného úsmevu. Dobrá rada, nevšímajte si úsmev umelý, aranžovaný, ale ten prirodzený so žiarou radosti.
Najviac ho nájdete práve v tých „zaostalých "zemiach a nie v tých bohatých vrstvách, či "umeleckých“ vo filmoch.

Gus_Fring

Voliči SPD a KSČM by určitě uvítali žít v Rusku. Jejich režim bude pro ně určitě krásný. Já teda osobně preferuji ČR, ale nikomu v ničem nebráním.

aliendrone

led>>> Ó svůdná velekněžko chrámu všech hříchů, Vaše tvrzení je značně diskutabilní. Dle mých zkušeností ten úsměv ani tak není o chudobě/bohatství fyzickém, nýbrž MENTÁLNÍM. Však se mrkněte na ten UPŘÍMNÝ klučíkův úsměv. ;) :D :D https://www.y­outube.com/wat­ch?v=7lb0c20kMjk