hapiky

Existuje něco, čemu nejsme my pozemšťané předurčeni porozumět?

I kdybychom chtěli a měli tu největší touhu?
Někteří špičkoví vědci to tvrdí.

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že je to tak. Ani sebevětší intelekt nemůže pochopit třeba některé jevy ve vesmíru, protože mu schází racionální poznání a zkušenost. Člověk se může dopustit nanejvýš nějakých dedukcí a přesných předpovědí na základě nepřesných faktů. Jak by mohl mravenec, který spadl do bedny PC, pochopit smysl zařízení?

Další odpovědi
zjentek

Určitě… a vlajkovou lodí tohoto neporozumění je hned samotný smysl vaší existence.

Že vychovat slušné potomstvo? No jisťééé, to víte, že ano… a už jste to někdo zkoušeli bez peněz? Pozemšťane, nelži si do kapsy! ;)

ivzez

Určitě.
Např. porozumět tomu, proč tolik lidí věří v nějakou imaginární entitu…

led

Ano,
Napr. porozumieť človeku, ktorý káže jedno a koná opak.

hapiky

led: Otázka se týká spíše vesmírného významu. Lidské žabomyší války se nepočítají.

led

To sa týka predsa aj kozmického výzkumu, ale aj výzkumu pôvodu človeka, filozofie vzájomných vzťahov jednotlivých dejov a množtvo ďalších otázok.
Zjavne ste omylom hľadali iný význam mojej odpovede. Nehľadajte skryté narážky. Hľadajte zmysel odpovedí na vaše otázky.

independent

… a existuje něco, čemu jsme… ?

hapiky

už porozuměli?