Rokio

Existuje i nějaká sekta, která uznává dobré hodnoty a je prospěšná společnosti?

Stalo se už někdy, že nějaký člověk měl dobré ideály a rozhodl se založit sektu vyznávající kladné hodnoty, která pomáhá dobré věci a zároveň většina populace v místě, kde daná sekta působí, ji nejen nepovažuje za škodlivou, ale myslí si, že je dobře, že tato sekta existuje?

Vyskytuje se taková sekta i u nás v České republice?

Odpovědi
Edison

Ze svého vlastního pohledu je to každá…

DoTazatel

I různé bojové a náboženské kulty jsou nebo byly sektami. Kungfu kláštery, Šaolinští mniši, ve starověku bylo mnoho kultu jako takové odnoše náboženství…

A všelijaké takové kulty se zabývaly meditací, povznesením, vědomostmi, duševním klidem, disciplínou, medicínou (záleží na těch praktikách v jak kterém kultu), zbavenim se starostí a negativních vlastností.

I v dnešních náboženstvích jsou různé kulty, jako v Islámu třeba dervišové aj., což jsou stoupenci súfismu, takového mystickeho kultu.

Mnoho takových kultů/sekt hledá nějaký smysl, taje, přiblížení bohu/bohům, praktikovani esoterismu, využívání extaze…

zjentek

Stalo se. SRPŠ, třeba…

elkon

Co se takhle zabývat něčím rozumným.

XMarek

Otázka co kdo považuje za škodlivé: http://bit.ly/2PnSlxe a co považuje za kladné hodnoty. „Moje“ sekta se jmenuje Láska.

Roman71

Rokio, nehledal bych sektu, ale hlavní proud 😉

Otázkou ale je, co Rokio považuje za „dobré ideály“?
Společnost, která ctí nejvyšší morální hodnoty, existuje překvapivě i tady v České Republice. Pokud ji chceš najít sám, bude potřeba se nechat vést „Zdrojem“ nevyšších morálních hodnot 🙂 To je rébus, že?

Rokio

elkon: Posledních pár dní upravují svoji knihu ve wordu, kterou jsem napsal před lety, abych ji mohl vydat v elektronické podobě. Opravuji v ní hrubky, stylistiku a pozice odstavců. Navíc kniha je napsaná na části, tak ji spojují v jeden celek.