Oprah

Exekuce a kabelka.. Jde o to, že si musím do kabelky schovat kameru a foťák, které normálně používám..

Tak právě nevím, jestli mi to můžou otevřít.. A policie už u exekuce být nemusí, přišel mi dopis, a tam je to napsáno.. Chtěla bych se ještě zeptat, kam by jste schovali notebook. Myslela jsem že třeba do postele pod matraci, protože postel mi vzít nemůžou, ne, když mám rozložený gauč a spím na něm společně s dětma, jinak by jsme museli spát na zemi, pokud ho vezmou.. Co vůbec zabavit můžou, je to třeba lednice, pračka, sporák, mrazák apod.. Poraďte, díky

Nejlepší odpověď
arygnoc

celý problém je v tom, jsk vůbec k té exekuci mohlo dojít – není právě onen foťák, nb důvodem te exekuce?

nechci moralizovat, ale proč, proč si půjčujete, když (asi) víte, že to nezvládnete platit?
a pak tohle – kam to schovat? to nemáte milence/milenku, bratra, sestru, rodiče, děti – prostě kohokoiv, kam to můžete odložit? (ale to neřeší základní problém – nenakupovat na dluh!!!)
Doplňuji:
zlatonka:

ano, možná vím houby, ale nemám exekutora na krku.
z jednoduchého důvodu – NIC nenakupuji na dluh, jakkoliv lákavá nabídka to může být.

20 let jsem bydlel v pronájmu a šetřil (a si pište, že ne vždy to bylo jednoduchý).
Bylo to těžký, ale dnes bydlím ve svém a nemusím se bát, že něco nebudu stíhat platit.

Takže mi neříkejte, že vím houby – prostě se chováte nezodpovědně (prodat bydlení pod cenu, mít dítě, platit málo … – to je vražedná kombinace).

Vím, život tropí hlouposti, někdy je to na zabití. A když tomu člověk pomůže, tak je to horor.
Možná by vám pomohl osobní bankrot.

Další odpovědi
Zlatonka

Arygnoc: Víte houby proč potřebuji schovat věci.. Ne, nepůjčila jsem si na tyto věci, ale poctivě jsem si na ně vydělala, jen se stalo to, že jsem kupovala dům, a za chvíli přišla o práci, dům prodala pod cenou, a tak splácím ten zbytek.. Práci nemůžu sehnat už několik let, jsem na MD, a to co platím nestačí.. Tak laskavě nerejpejte.. Já nejsem hloupá nána, ale kvůli tomu, že nemám na zaplacení zbytku úvěru, si nenechám vybílit z bytu, už toto málo co mi zbylo, když jsem vše jinak rozprodala.. Tohlr to co mám ty náklady stejně nepokryje, ale co vám to tady budu vůbec vysvětlovat..

fcoop

To je problém.Slyšel jsem,že dotyčnému exekutor sliboval,že mu vytrhaj i lino z kuchyně.
Oni moc ohleduplní jistě nejsou.Mají to vlastně v popisu své odporné práce.

anonym

Ponechávají běžnou TV a PC jen když je používán pro výkon povolání.
Nejjistější je mimo byt, třeba u známých, sousedů apod.

Michal Kole

pro Dr. Axl: Viděl jsem na portalu dražeb (http://www.por­taldrazeb.cz/) i CRT televizi za 36 cm za 50 Kč, takže i relativně bezcenný majetek se zabavuje.

Pochybuji, že taková malá částka dluh uhradí, když minimální náklady exekuce jsou do několika tisíc, minimální odměna exekutora je 3 litry (podrobnosti ve vyhlášce 330/2001 – http://portal­.gov.cz/wps/por­tal/_s.155/701/­.cmd/ad/.c/313/­.ce/10821/.p/8411?PC_8­411_name=odm%C4%9Bna%20­exekutora&PC_8411_l­=330/2001&PC_8411_pi=0&P­C_8411_ps=50⩅)

modriblesk

Podle občanského soudního řádu exekutor nesmí zabavit pouze věci, které povinný nezbytně potřebuje k uspokojování hmotných potřeb svých a své rodiny nebo k plnění pracovních úkolů nebo výkonu podnikatelské činnosti a věci, jejichž prodej by byl v rozporu s morálními pravidly. Jedná se zejména o oděvy a obvyklé vybavení domácnosti, snubní prsten, zdravotnické potřeby a pomůcky a hotové peníze do 1.000,– Kč.
Nenechte se však mýlit, že stačí, když prohlásíte všechny věci za běžné vybavení domácnosti nebo věci potřebné k plnění pracovních úkolů či podnikání a exekutor vyjde naprázdno! Postel, stůl, židle, sporák, asi i lednička a pračka běžným vybavením domácnosti jsou, ale třeba mikrovlnná trouba, myčka nádobí, televizní přijímač a veškerá spotřební elektronika už nikoliv.
Pokud se povinný živí jako taxikář, automobil k plnění pracovních úkolů potřebuje, ale pokud s ním jen jezdí do práce, tak nikoliv. Věci, které povinný nezbytně potřebuje k podnikání zabavit nelze, ale exekutor může prodat celý jeho podnik (živnost, firmu), popř. jeho část atd.,stačí?

megahit

a myslete i na děti-aby měly někde v bezpečí uschované své oblíbené věci a hračky, jinak o některé taky přijdou

Salvaje

No, teoreticky Vám postel vzít nemůžou, ale praxe je bohužel jiná. Takže si do ní nic neschovávejte. Dala bych to ke známým nebo přátelům…

Fidel

modriblesk: řekl to přesně, jen bych ho opravil, že vám může nechat hotovost myslím, že 5 nebo 6 tisíc (byla tam novela). Před exekutory nic neschováte. Takže pokud si chcete něco ulejt (což se samo. nesmí), tak jedině u přátel…