ariel21

co všechno může zabavit exekutor

Může mi exekutor zabavit i kuchynskou linku ta je třeba taky k životu nutná tak jako lednička a pračka ale to mám taky polepené může mi někdo poradit Dík Ariel21

Nejlepší odpověď
standa

Bohužel v ČR není zákonen dané co tvoží tzv. NEZBYTNÉ VYBAVENÍ DOMÁCNOSTI a exekutoři této skutečnosti v řadě případů zneužívají a snaží se psychlogickýám nátlakem (oblepí i ledničku) vymoci dlužnou částku…

Spoléhají se na to, že se dlužník nebude umět bránit.

Doporučuji, abyste exekutorovi napsala dopis, ve kterém jej důrazně vyzýváte, aby vyjmul ze soupisu věci, které tvoří NEZBYTNÉ VYBAVENÍ DOMÁCNOSTI (mezi které nepochybně patří lednička i pračka). V opačném případě, že jste připravena podat žalobu na „vyloučení věci z exekuce“.

Svoji domněku můžete opírat (a exekutorovi to i napište) o zákon, který platí na Slovensku, kde podle ust. § 115 odst. 2 písm. b) zákona č. 233/95 Z., z. o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti totiž exekuci jednoznačně nepodléhá „nezbytné vybavení domácnosti“, přičemž zákon zároveň výslovně vypočítává okruh věcí, které jsou takto vyloučeny z exekuce"

  • posteľ povinného a členov jeho rodiny
  • stôl, stoličky podľa počtu členov jeho rodiny,
  • chladnička
  • sporák, varič
  • vykurovacie teleso, palivo,
  • práčka,
  • periny a posteľná bielizeň
  • bežný kuchynský riad
  • radiopřijímač.

Btw. s tou kuchyňskou linkou to už bude asi horší (tady byste asi neuspěla – ale zkusit to můžete)…, a nebydlíte náhodou v nájemní bytě, pak by se dalo argumentovat, že kuch.linka je součástíá bytu a ten není váš.