Co vše může vzít exekutor?

Bydlím v nájmu u přítelových rodičů,on má trvalé bydliště na jiné adrese.Já mám na byt smlouvu s jeho rodiči ale trvalé bydliště mám také jinde.Přítel má exekuci ale v bytě kde já bydlím není nic jeho,vše co bylo cenné si vzala jeho žena při rozvodu.Takže já něco dostala od m¨ých rodičů,něco si koupila sama,ale mám jen doklady s obchodů,neplatila jsem nic přes můj učet.Jenže exekutor se domnívá,že u mě přítel bydlí.Můžou mi něco vzít,když je tady jako na návštěvě?Máme spolu 2 miminka a nerada bych přišla o tátu svých dětí.Poradí te mi prosím co s tím?Jinak uvadím,že to je rodinný barák,dole bydlí přitele rodiče a nahoře v podkroví já a mám od nich smlouvu o nájmu.Děkuji

Odpovědi
Lencis

S exekutory není žádná sranda a je nejlepší předcházet tomu aby jste se s nimi vůbec musela potkat.

Bohužel pokud už dojde k tomu, že vás navštíví máte smůlu. Mohou vzít vše co se nachází v místě kde žijete, přičemž tam zdaleka nemusíte mít trvalý pobyt, stačí že budou mít svědectví (např. od sousedů) že se na adrese zdržujete. Označit a následně zabavit pak mohou vše kromš věcí na které budete mít přímo doklad toho, že patří jiné osobě, např. kupní smlouvu, daňový doklad, fakturu atd…

Je to smutné, v mnoha případech nespravedlivé, ale je to tak.