Avatar uživatele
Pokročilý

Jak je to s exekucí v pronájmu ?

Když majitel bytu ten byt pronajímá někomu jinému,ale má tam psané trvalé bydlište,a pak je na něj(na majitele) napsaná exekuce,může exekutor přijít a sebrat věci nájemníkům(kteří tam trvalé bydliště nemají) ?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

pokiaľ máte nájomnú zmluvu (kde by mal byť napísaný i inventár), tak nie.

Ale to viete, exekútori sú dnes náladoví ako bohovia, tak bohvie, čo je pravda.


Avatar uživatele
Bronzový

Dejme tomu, že existuje pan Jiří, který je vlastníkem bytu a je v něm také přihlášen k trvalému pobytu. Ve skutečnosti tam ale nebydlí. Bydlí tam jeho nájemník, pan Václav. Ten tam ale přihlášen k trvalému pobytu není. Pan Jiří se dostal do dluhů a byla na něj uvalena exekuce. Co bude následovat?.
Nejsem právník, ale podle mého názoru exekutor přijde do bytu pana Jiřího (kde bydlí pan Václav) a bude předpokládat, že si odtud může odnést vše. Pan Václav mu to ale nebude chtít dovolit, protože všechny věci v bytě jsou jeho a na něho žádná exekuce uvalena nebyla. Exekutor vyslechne námitky pana Václava a bude žádat důkazy. Vyndá-li pan Václav nájemní smlouvu a v ní bude napsáno, že mu pan Jiří pronajal jenom (holý) byt bez zařízení, potom je jasné, že majitelem bytu je sice pan Jiří, ale majitelem zařízení domácnosti je pan Václav. Myslím, že by to pro exekutora mělo stačit. Ještě lepší by bylo, kdyby pan Václav měl uzavřenou pojistku na zařízení domácnosti a pan Jiří pojistku na byt.
Velký problém by ale nastal, kdyby exekutor přišel v době, kdy nikdo není doma. Mohl by nechat otevřít byt násilím a odnést vše, co uzná za vhodné. Pan Václav by po návratu domů zjistil, že byt je "vybílený." Ihned by to nahlásil policii a své pojišťovně jako vloupání. Nastalo by dlouhé nepříjemné jednání, které by se asi bez pomoci právníka neobešlo.
Doporučení: Máte-li uzavřené pojištění domácnosti, zjistěte si u své pojišťovny, zda by vám uhradila škodu, která by vám vznikla nesprávným postupem exekutora. Pojišťovna by totiž potom na něm žádala úhradu škody.


Avatar uživatele
Zlatý

Kdyby jste se dívali včera na "Ulici" tak by jste to viděli na vlastní oči.
Ano může a jenom pracně je budete zpět odkupuvat. Ono to může být i opačně kdy najímatel má také hlášené bydliště a dluží !! Přijdou a seberou vše i to co patří pronajimatelovi, nerozlišují.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2810
Zlatý ivzez 1617
Zlatý standa 1257
Zlatý mosoj 746
Zlatý led 713
Zlatý Kepler 606
Zlatý JájsemRaibek 551
Zlatý marci1 538
Zlatý gecco 534
Zlatý annas 516

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.