annas

Drogy 2. Děkuji za vyplnění. Setkali jste s někým ve svém okolí, kdo…?

Nejlepší odpověď
Andělé

ostatní?

Závislost jako taková,se usadila v našem příbuzenstvu…:-((
Můj vlasní otec byl alkoholik,mlátil nás,i mamku,naši se rozvedli,když mě byly 2 roky. Můj nevlasní otec vedl spořádaný život.Rád četl,s mamkou sportovali,jezdili po dovolených,byl spolehlivý…V jeho 60 letech,kdy si mohl užívat důchodu ve zdraví,propadl automatům a sním i alkoholu.Nikoho z nás,by v té době nenapadlo,že i ve vyšším věku se může život změnit ve velké utpení,které zasáhlo celou rodinu.Psala jsem o něm slohovku,paradoxně byla nejlepší.No,ze života se píše nejlépe,když člověk ví,o čem píše…raději bych zase měla spořádaného tátu,než super slohovku:-(( Dodnes o něm nikdo nevíme,zmizel…
Můj strýc také propadl automatům,ale vyhrabal se z toho.Jeho syn,můj bratranec rovněž,můj bratr okusil drogy,naštěstí ne na dlouho a také se rád napil.Jednou dostal k narozeninám od svých kamarádů psa a od té doby se začal měnit. Nejdříve ho tahal do hospody s sebou,ale postupně zjemnil a naučil se být vůči němu zodpovědný.Našel si pak holku,spolu mají dceru a s drogama a alkoholem kupodivu přestal.Napil se už výjimečně..Díky bohu za to…
Můj bývalý manžel sice nekouřil,nepil,ale propadl velké vášni sázení.(tipspor­t,fortuna) Ta posedlost mu kradla myšlenky…pohltila ho natolik,že přestal vnímat realitu…
No,moje rodina se rozpadla jako domeček z karet…z tety se stal samotář a vlastně mezi s sebou dospělí nemluví.Závislot přerthala mezi nima nitky..Ještěže mám sestřenici(má 2 děti),s kterou udržuju kontakt.
Dodnes mě bolí,že už to není jako dřív..:-((

Další odpovědi
barnajka

ostatní?

Vybírám možnost „Ostatní“, protože nevím, kterou variantu jinak upřednostnit: platí na mě totiž všechny. Bohužel

  1. Alkohol

Soused z vedlejšího domu je „v lihu“ prakticky nonstop; rád a často se napil i můj strejda (zemřel před 5 nebo 6 lety) a jeden můj kamarád už spoustu let úspěšně abstinuje

  1. Těkavé látky

Na sídlišti bydlel jeden starý mládenec – říkalo se o něm kdeco, ale pravda je, že v sobě měl lehce pedofilní sklony a kromě toho byl i několikrát viděn v kině nebo v parku se sáčkem na hlavě, kterak čichá výpary z Čikuli. Zemřel relativně nedávno

  1. Léky

Můj bratranec je o 4 roky mladší, nestýkáme se, ale jednou jsem na něj narazila na Facebooku a jelikož měl profil veřejný, mrkla jsem mu tam. Jak se tak zdá, tak můj milý bratránek ujíždí na proteinových doplňcích stravy (má svaly jak Rambo). Tento sajrajt s oblibou kombinuje s alkoholem, trávou, ibalginem a lexaurinem. Hmmmm…

  1. Marihuana

Marjánku na střední hulil snad každý druhý, někteří z nich hulí dodnes. Já patřila mezi ty „první“, v životě jsem si nezapálila ani normální cigaretu – a nemám pocit, že bych o něco přicházela. Asi jsem suchar, no :))

  1. Tvrdé drogy

Jak jsem zmínila toho kamaráda-abstinujícího alkoholika, tak kromě chlastu byl v minulosti závislý i na drogách. Dostal se z toho a už spoustu spoustu let se pohybuje na úplně opačné straně: jeho parketa je streetworking a práce s „problémovou“ mládeží

dědapetr

pije pravidelně alkohol a má s ním problémy ? Buď on sám nebo jeho okolí?

Tchán,ale již nežije.

pokazdejinak

pije pravidelně alkohol a má s ním problémy ? Buď on sám nebo jeho okolí?

ale znám i lidi, co si občas dají trávu a vím o někom, kdo se dřív občas sjel na LSD – ale ten už s tím přestal

eLx

ostatní?

Znám osobně uživatele skoro všech běžně užívanejch a zneužívanejch drog. Jen nechápu smysl týhle ankety. Chceš se ujistit, že je svět zkaženej? Dokud s těma lidma člověk netráví nějakej čas, nepochopí ani je, ani danou drogu.

Pájo

zneužívá nějaké léky nebo s nimi na sobě experimentuje?

Kerberus

Ad elx. Napsala jsem Drogy 2 – návaznost na předchozí otázku, v níž jsem uvedla, že studenti dělají průzkum v rámci protidrogové prevence a zajímají je názory ostatních. Rovněž chodí na besedy či diskuzní pořady do protidrogového centra. Pomoc jedné studentce.

Nejde o mě.