Avatar uživatele
annas

Drogy 2. Děkuji za vyplnění. Setkali jste s někým ve svém okolí, kdo…?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? kenyrts, vagra, rynek878, Andělé, dědapetr, fcoop, casey, Pájo, Wang před 4567 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Andělé

ostatní?

Závislost jako taková,se usadila v našem příbuzenstvu…:-((
Můj vlasní otec byl alkoholik,mlátil nás,i mamku,naši se rozvedli,když mě byly 2 roky. Můj nevlasní otec vedl spořádaný život.Rád četl,s mamkou sportovali,jezdili po dovolených,byl spolehlivý…V jeho 60 letech,kdy si mohl užívat důchodu ve zdraví,propadl automatům a sním i alkoholu.Nikoho z nás,by v té době nenapadlo,že i ve vyšším věku se může život změnit ve velké utpení,které zasáhlo celou rodinu.Psala jsem o něm slohovku,paradoxně byla nejlepší.No,ze života se píše nejlépe,když člověk ví,o čem píše…raději bych zase měla spořádaného tátu,než super slohovku:-(( Dodnes o něm nikdo nevíme,zmizel…
Můj strýc také propadl automatům,ale vyhrabal se z toho.Jeho syn,můj bratranec rovněž,můj bratr okusil drogy,naštěstí ne na dlouho a také se rád napil.Jednou dostal k narozeninám od svých kamarádů psa a od té doby se začal měnit. Nejdříve ho tahal do hospody s sebou,ale postupně zjemnil a naučil se být vůči němu zodpovědný.Našel si pak holku,spolu mají dceru a s drogama a alkoholem kupodivu přestal.Napil se už výjimečně..Díky bohu za to…
Můj bývalý manžel sice nekouřil,nepil,ale propadl velké vášni sázení.(tipspor­t,fortuna) Ta posedlost mu kradla myšlenky…pohltila ho natolik,že přestal vnímat realitu…
No,moje rodina se rozpadla jako domeček z karet…z tety se stal samotář a vlastně mezi s sebou dospělí nemluví.Závislot přerthala mezi nima nitky..Ještěže mám sestřenici(má 2 děti),s kterou udržuju kontakt.
Dodnes mě bolí,že už to není jako dřív..:-((

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
barnajka

ostatní?

Vybírám možnost „Ostatní“, protože nevím, kterou variantu jinak upřednostnit: platí na mě totiž všechny. Bohužel

  1. Alkohol

Soused z vedlejšího domu je „v lihu“ prakticky nonstop; rád a často se napil i můj strejda (zemřel před 5 nebo 6 lety) a jeden můj kamarád už spoustu let úspěšně abstinuje

  1. Těkavé látky

Na sídlišti bydlel jeden starý mládenec – říkalo se o něm kdeco, ale pravda je, že v sobě měl lehce pedofilní sklony a kromě toho byl i několikrát viděn v kině nebo v parku se sáčkem na hlavě, kterak čichá výpary z Čikuli. Zemřel relativně nedávno

  1. Léky

Můj bratranec je o 4 roky mladší, nestýkáme se, ale jednou jsem na něj narazila na Facebooku a jelikož měl profil veřejný, mrkla jsem mu tam. Jak se tak zdá, tak můj milý bratránek ujíždí na proteinových doplňcích stravy (má svaly jak Rambo). Tento sajrajt s oblibou kombinuje s alkoholem, trávou, ibalginem a lexaurinem. Hmmmm…

  1. Marihuana

Marjánku na střední hulil snad každý druhý, někteří z nich hulí dodnes. Já patřila mezi ty „první“, v životě jsem si nezapálila ani normální cigaretu – a nemám pocit, že bych o něco přicházela. Asi jsem suchar, no :))

  1. Tvrdé drogy

Jak jsem zmínila toho kamaráda-abstinujícího alkoholika, tak kromě chlastu byl v minulosti závislý i na drogách. Dostal se z toho a už spoustu spoustu let se pohybuje na úplně opačné straně: jeho parketa je streetworking a práce s „problémovou“ mládeží

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

pije pravidelně alkohol a má s ním problémy ? Buď on sám nebo jeho okolí?

Tchán,ale již nežije.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pokazdejinak

pije pravidelně alkohol a má s ním problémy ? Buď on sám nebo jeho okolí?

ale znám i lidi, co si občas dají trávu a vím o někom, kdo se dřív občas sjel na LSD – ale ten už s tím přestal

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
eLx

ostatní?

Znám osobně uživatele skoro všech běžně užívanejch a zneužívanejch drog. Jen nechápu smysl týhle ankety. Chceš se ujistit, že je svět zkaženej? Dokud s těma lidma člověk netráví nějakej čas, nepochopí ani je, ani danou drogu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pájo

zneužívá nějaké léky nebo s nimi na sobě experimentuje?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kerberus

Ad elx. Napsala jsem Drogy 2 – návaznost na předchozí otázku, v níž jsem uvedla, že studenti dělají průzkum v rámci protidrogové prevence a zajímají je názory ostatních. Rovněž chodí na besedy či diskuzní pořady do protidrogového centra. Pomoc jedné studentce.

Nejde o mě.

před 4566 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek