Dan007

Dotaz na výměnu SPZ za novou. Jde to i bez ní?

Mám otázku, potřebuji zítra na úřadě vyměnit SPZ za novou. Auto budu mít k dispozici až za dva dny ale jsem normálně majitel mám oba TP a chci vyměnit SPZ jakože zničená a zaplatit si normálně dvě nové. Jde to udělat i bez toho abych tu starou tam fyzicky donesl? A nebo jí musím mít.

Nejlepší odpověď
Mravenec

Musíš ji/je mít. Pouze v případě odcizení a ztráty obou dvou je mít nemusíš, společně s potvrzením od policie.

Další odpovědi
Filip84

Mravenec to napsal blbě.

Pokud je tabulka registrační značky „jakože zničená“, tak jí bude chtít oprávněná úřední osoba vidět a předat, jak je zničená. Peníze do královské pokladny a církvi svaté zaplatíš stejné, protože prostě vyfasuješ dvě nové tabulky registrační značky, ale ty staré, „jakože zničené“, budou chtít vidět a odevzdat.

Řešením je nahlásit ztrátu. Ne odcizení, to bys musel na policii, ztrátu, jenom, prosím, neparkuj s tím autem, které má „jakože ztracené“ značky, před tím ouřadem.

Ztráta registrační značky se nemusí hlásit policii, respektive ona se nehlásí policii, hlásí se ouřadu obce s rozšířenou působností. Jistě, obecní posluha se musí taky někdy nakrmit, napojit a vyspat, a když ztratíš (ale opravdu ztratíš, ne jakože ztratíš) tabulku registrační značky, je to těžkej moment v životě lidským, protože to auto musíš odstavit, a je ve Tvém i veřejném zájmu, aby o tom ouřad věděl okamžitě, nejlépe už včera, pro případ zneužití viselci, strakami kradářskými, atp. Proto se to hlásí na policii, obvykle, protože policie je, jako hejno hus, z nich taky alespoň jedna nikdy nespí. Ale správně se to hlásí úřadu obce s rozšířenou působností, to je jeho agendum.

Takže, dojdeš na úřad, nahlásíš ztrátu, tím pádem nebudeš muset nic odevzdávat a tabulky si necháš, královské pokladně a církvi svaté zaplatíš, dohromady Kč 450.00 (církvi svaté Kč 200.00 za každou tabulku registrační značky a královské pokladně Kč 50.00 za práci písaře, že ti to přepíše v ouředním lejstru). Pro forma dodávám, že když tabulky registračních značek máš a nahlásíš jejich ztrátu, že je to podvodné jednání. Ale tak to ví i malé dítě, že.

Zdroj: https://www.mdcr­.cz/Zivotni-situace/Registr-vozidel/ztrata-poskozeni