Deli

Dostali jste v životě radu či odpověď, která Vám uškodila či zkomplikovala ži­vot?

Už jsem tu téma špatných a škodlivých odpovědí rozvinula.
Přesto Vás ještě prosím o zamyšlení: když pomineme právní a zdravotní otázky, můžeme uškodit tazateli, který žádá třeba o pomoc s řešením konfliktu – tedy v oblasti mezilidských vztahů?

Poradil Vám někdo v životě špatně? (Třeba kamarád na koupališti kdysi řekl na Vaši otázku, jak se mu líbí Vaše holka: Ta je blbá, s tou nechoď. A Vy toho dodnes litujete?)

U mne to byla rada maminky: Podívej, jak se snaží, tak si ho konečně vezmi…
A do roka jsem byla v rozvodovém řízení ☹

Nejlepší odpověď
dědapetr

Ne,žádná rada mě neuškodila,mám svou hlavu.Vyslechnu a řídím se vlastním úsudkem,vezmu jen co uznám za vhodný a podle toho se zachovám.

Další odpovědi
www

Takových rad jsem v životě dostal výraznou většinu.
Sice pomalej, ale můj vlastní rozum mne naštěstí vždy a úspěšně vyvedl z omylu. 😁
Tedy ne, žádná rada mně neublížila.

anonym

Z rad si vezmu jen tolik , kolik uznam sama za vhodne. Ale nikdy bych se jimy neridila , kdybych o jejich sparvnosti nebyla sama presvedcena. Konecne rozhodnuti je vzdy na me samotne. Ani bych to pak na " nikoho " nehodila , ze " ty za to muzes ". ! I sama vzdy " radim " tak , jak bych tu situaci resila ja , ne , ze to ma ten dotycny udelat ! -iv-

Drap

Do takovéto situace se asi dostala někdy většina z nás. Někdy to asi byli jen malichernosti, jindy i významné věci. Proto je třeba i každou dobře míněnou radu pořádně zvážit vlastním rozumem

hanulka11

Ne na to jsem nikdy nedala co mi kdo radil, pokud jsem ovšem nečekala sama na dobrou radu.
Jinak já si moc do ničeho mluvit nenechám a ani moc na druhé nedám .Zatím se mi to vyplácí.