tywole

Dokumentují umírající lidé v nemocnicích v USA zkostnatělost tržního systému?

Mimochodem kolik lidí tam ještě bude muset zemřít, než se obhájí astronomické odměny manažerů nemocnic na nejvyšších postech?

Nejlepší odpověď
Kepler

Počet umírajících lidí v nemocnicích nezávisí na politickém systému, ale na úrovni tamního zdravotnictví a na připravenosti politiků krizovou situaci řešit. To je vše.

Další odpovědi
Edison

Tohle je nesmysl. Nemůžeš být trvale připraven na vše. Proto jako první nastupují restrikce ve formě zamezení sociálního kontaktu, aby bylo možno kapacity operativně navýšit. Pokud restrikce nezavedeš, zavedeš je omezeně, nebo pozdě, což se u mnoha západních zemí stalo a to v kombinaci, začnou lidi prostě umírat. Poznání pak stojí tisíce životů. Tak to prostě je.

Spíše to ukazuje na zkostnatělost demogratických systémů, na jejich neefektivnost, na lpění na svobodách, na neochotě se omezit, neochotě se uskromnit, nejen materiálně…

Zdroj: https://medium­.com/tomas-pueyo/koronavirus-kladivo-a-tanec-e6ba3281ca51

aliendrone

Kepler má pravdu – podívej na ROZDÍL v úmrtnosti mezi Itálií a Rajchem. Oba státy přibližně stejně zasaženy, oba státy stejný „systém“ a PŘESTO jsou každý „někde jinde“. ;) :D :D

Pepa25

A v Rusku? V Číně? Íránu?