Dokrmování koťat

dobrý den, prosím o radu.od kterého týdne mám dokrmovat koťata a čím? tuším tak třetí týden a nějaké kuřecí maso vařené nebo polévky atp. ?

Nejlepší odpověď
annas

Odstav koťat – stránka mně nešla okopírovat, proto se podívejte do odkazu. Najdete i další informace.

Zdroj: http://poradna­.pro.kocky.sblog­.cz/kotata/

Další odpovědi
panenka

Pátý až šestý týden věku
V tomto věku jim nabízíme menší granulky určené pro koťata, syrové hovězí maso (musí být 48 hodin přemražené), vařené kuře nebo konzervy pro koťata. Pokud granulky nechtějí, zvlhčíme jim je trochu vodou. V tomto věku již musí mít koťata k dispozici vodu. Ideální je vodní fontánka, ve které se voda neustále čistí a koťátka vodu neroznesou všude po bytě. Přestože jsou čím dál víc samostatnější, matka se o ně stále stará a kojí je. Stále musí mít své zázemí, teplý pelíšek, kam budou chodit spát a odpočívat.
více zde v odkaze.

Zdroj: http://www.moje-kocka.cz/kote/na­rodila-se-nam-kotatka-aneb-odchov-kotat-krok-za-krokem-73.html

BENYTA

S kotátky zkušenosti nemám,ale bude to určitě jako se štěnátky,záleží na počtu, o 4 se máma postará víc jak 4 týdny,pokud jich je víc,přikrmují se od 3 týdnů.
Dělám kašičky s hroznovým cukrem – Glukopurem,s piš­koty,zkraje instantní,pro malá /lidská/ miminka,pak vařím krupičku.
Když se musí odstavit dříve,kravské mléko nesmí,jen Tatru ředěnou heřmánkovým čajem,když není zbytí,jinak sušené mléko od veterináře,pak nemají průjmy.
Nelamte si hlavu,pokud máma kojí a je při síle,nechte jí,je to to nejlepší,co můžou dostat.