Avatar uživatele
anonym

Proč ne kravské mléko pro koťata?

Slyšela jsem, že se koťata nesmí krmit kravským mlékem. Proč ne zrovna kravským? Čím se liší například od kozího mléka, kterým se koťata krmit mohou?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3961 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
LejdyTerr

Nejenom koťata, ale ani dospělé kočky by neměly kravské mléko. Obsahuje totiž laktózu, kterou kočka nestráví a pak může mít problémy. Já jsem koťatům dávala kupované kočičí mléko, než jim narostly zoubky a teď už je krmím jen kvalitními granulemi a mléko vůbec nepotřebujou

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Krepy

I když mají kočky kravské mléko rády, dokážou jen obtížně rozkládat a zhodnocovat mléčný cukr neboli laktózu. Organismus většiny koček reaguje na kravské mléko trávícími problémy, průjmy a nadýmáním. Takovéto problémy posléze mohou vést k dalším nemocem a snížení imunitního systému kočky. Kravské mléko můžeš nahradit speciálním, průmyslově vyráběným mlékem pro kočky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Kravské mléko je uzpůsobeno čtyřdílnému trávicímu traktu krávy, je tedy pro ostatní živočichy příliš složité na rozklad. Kozí mléko má svou stavbou mateřskému kočičímu (a lidskému) daleko blíže – kozí trávicí trakt zdaleka tak složitý není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano, kočky by neměly pít kravské mléko, neumí strávit laktozu, která je v mléku, mají z toho průjem a z průjmu pak další potíže, když jim dáváme pořád kravské mléko, mají tedy průjem taky pořád, z toho je jasné, že nemohou přibrat a sílit, kočky jsou pak jen unavené z nekonečného průjmu,bolí je bříška. Jako náhradu bych zvolila smetanu, nebo šlehačku, v obchodě je možné koupit speciální sušené mléko přímo pro kočky.
Doplňuji:
http://magicspa­.webnode.cz/vy­ziva-kocky/

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

Řekl bych, že kozí je více sterilní, nicméně pro koťata prvních pár týdnů je nejlepší možností pouze mléko matky či příbuzného (setkal jsem se, že teta si se svojí sestrou vypomáhala a kojila jí 4 koťata :) ).
Za 2–3 týdny bych už neřešil, jaké to je mléko.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Ve stručnosti se dá napsat, že kravské mléko je vhodné jen pro telátka. Dnes se dá pro koťata sehnat náhradní mlého dá se použít i ředěné kondenzované mléko Tatra. V žádném případě nepoužívej na výživu koťat syrové kravské mlého, natož šlehačku nebo smetanu! Tady jsem našla docela zajímavý odkaz na různé pověry ve výživě koček: hobby.idnes.cz/koc­kam-prospeje-mleko-maji-devet-zivotu…

před 3960 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tak ještě jednou, zvlášť pro tebe Bohemica!
http://magicspa­.webnode.cz/vy­ziva-kocky/
Co píšou? Smetana i šlehačka ANO

před 3956 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek