Proč ne kravské mléko pro koťata?

Slyšela jsem, že se koťata nesmí krmit kravským mlékem. Proč ne zrovna kravským? Čím se liší například od kozího mléka, kterým se koťata krmit mohou?

Nejlepší odpověď
LejdyTerr

Nejenom koťata, ale ani dospělé kočky by neměly kravské mléko. Obsahuje totiž laktózu, kterou kočka nestráví a pak může mít problémy. Já jsem koťatům dávala kupované kočičí mléko, než jim narostly zoubky a teď už je krmím jen kvalitními granulemi a mléko vůbec nepotřebujou

Další odpovědi
Krepy

I když mají kočky kravské mléko rády, dokážou jen obtížně rozkládat a zhodnocovat mléčný cukr neboli laktózu. Organismus většiny koček reaguje na kravské mléko trávícími problémy, průjmy a nadýmáním. Takovéto problémy posléze mohou vést k dalším nemocem a snížení imunitního systému kočky. Kravské mléko můžeš nahradit speciálním, průmyslově vyráběným mlékem pro kočky.

quentos

Kravské mléko je uzpůsobeno čtyřdílnému trávicímu traktu krávy, je tedy pro ostatní živočichy příliš složité na rozklad. Kozí mléko má svou stavbou mateřskému kočičímu (a lidskému) daleko blíže – kozí trávicí trakt zdaleka tak složitý není.

anonym

Ano, kočky by neměly pít kravské mléko, neumí strávit laktozu, která je v mléku, mají z toho průjem a z průjmu pak další potíže, když jim dáváme pořád kravské mléko, mají tedy průjem taky pořád, z toho je jasné, že nemohou přibrat a sílit, kočky jsou pak jen unavené z nekonečného průjmu,bolí je bříška. Jako náhradu bych zvolila smetanu, nebo šlehačku, v obchodě je možné koupit speciální sušené mléko přímo pro kočky.
Doplňuji:
http://magicspa­.webnode.cz/vy­ziva-kocky/

huxa

Řekl bych, že kozí je více sterilní, nicméně pro koťata prvních pár týdnů je nejlepší možností pouze mléko matky či příbuzného (setkal jsem se, že teta si se svojí sestrou vypomáhala a kojila jí 4 koťata :) ).
Za 2–3 týdny bych už neřešil, jaké to je mléko.

anonym

Ve stručnosti se dá napsat, že kravské mléko je vhodné jen pro telátka. Dnes se dá pro koťata sehnat náhradní mlého dá se použít i ředěné kondenzované mléko Tatra. V žádném případě nepoužívej na výživu koťat syrové kravské mlého, natož šlehačku nebo smetanu! Tady jsem našla docela zajímavý odkaz na různé pověry ve výživě koček: hobby.idnes.cz/koc­kam-prospeje-mleko-maji-devet-zivotu…

anonym

Tak ještě jednou, zvlášť pro tebe Bohemica!
http://magicspa­.webnode.cz/vy­ziva-kocky/
Co píšou? Smetana i šlehačka ANO