df

Dokážete udržet tajemství?

Něco závažného, ne nějaké prkotiny. Jakože žádnému živému člověku to neříct. Shodneme se na tom, že to je asi jedna z nejtěžších věcí?

Nejlepší odpověď
Ametyst

To se tedy neshodneme. Na tom není nic těžkého. Tomu, kdo má nutkání cokoliv vyzvonit, jsme říkali “slepičí prdýlka”. Je to šeredná vlastnost. Na takového člověka není spolehnutí.

Další odpovědi
aevul

Jasně, že to dokážu. Povídej…

EKSOT123

To jsem tedy rád, že tu máme vesměs tak charakterní dopisovatele. Ernst Hemingway prý řekl: Sú treba dva roky, aby sme sa naučili hovoriť. A päťdesiat, než sa naučíme mlčať.
Mě to tedy trvalo asi 40. Tedy ne, že by to dřív bylo nějaké špatné, ale když to hodnotím dnes, tak tomu za mlada trochu chybělo. Jde o úctu k druhému a staré známé: co chceš, aby tobě (ne)dělali druzí, (ne)dělej ty jim.

Filip84

Neshodneme, dokážu to. Není na tom vůbec nic těžkého.

zjentek

Tak to není tajemství. Tajemství znamená neprozradit ho, tzn. nejít s ním třeba za zvířecím mazlíkem, stromem, nebo za Bohem 🤷‍♂️

Lotr2008

Není to těžké, prostě drž hubu.

Mravenec

Ano, jsou věci, které jsem nikomu neřekl.

aliendrone

Nic těžkého, MNOHEM těžší je ZAPOMENOUT to, co bys „měl zapomenout“. ;) :)
Fakt je, že aliendrone v tomto ohledu má výhodu. Jednak jsem nativně podezřívavý (až k hranici paranoi, nevěřím nikomu a ničemu) a druhak mám velmi silný pud sebezáchovy. Obojí celou věc dosti usnadňuje. :)

elkon

Právě pokud je to závažné, tak to není problém. Zvlášť pokud to vím jen já.

Sameotazky

Ano, nic těžkého na tom pro mne není.

Dochy

Pokud by mému svědomí neodporovalo to neříct, pak by mému svědomí odporovalo porušit cizí tajemství. Myslím, že tohle mám už od základky.

aliendrone

Já nwm lidi, ale dle mých zkušeností umí držet hubu asi tak 2–4% lidí. VŠICHNI OSTATNÍ (jakkoliv jsou skálopevně přesvědčení, že umí držet hubu) to zvládají na nedostatečnou. A to NAVZDORY tomu, že jsou upozorňováni/va­rováni, NAVZDORY tomu, že indiskrecí poškodí sami sebe (a chápou to), prostě si tak nějak neumí pomoci nebo co. A když si k tomu ještě trochu čuchnou k chlastu, tak žvaní – kam se hrabe Jan Zlatoústý s Ciceronem dohromady. Nepochopitelné. :o

df

Možná 5 %. Lidi prostě neumí držet hubu. Jen si to myslí. Eksot to taky trefil

zjentek

…Dokonce ani za neživými bys s tajemstvím neměl chodit 🤷‍♂️

elkon

Co to zase plácáš?

Mravenec

„Jakože žádnému živému člověku to neříct.“

Myslel tím, že ani neživému bys neměl nic říkat.