Avatar uživatele
df

Dokážete udržet tajemství?

Něco závažného, ne nějaké prkotiny. Jakože žádnému živému člověku to neříct. Shodneme se na tom, že to je asi jedna z nejtěžších věcí?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone, EKSOT123 před 554 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

To se tedy neshodneme. Na tom není nic těžkého. Tomu, kdo má nutkání cokoliv vyzvonit, jsme říkali “slepičí prdýlka”. Je to šeredná vlastnost. Na takového člověka není spolehnutí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aevul

Jasně, že to dokážu. Povídej…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
EKSOT123

To jsem tedy rád, že tu máme vesměs tak charakterní dopisovatele. Ernst Hemingway prý řekl: Sú treba dva roky, aby sme sa naučili hovoriť. A päťdesiat, než sa naučíme mlčať.
Mě to tedy trvalo asi 40. Tedy ne, že by to dřív bylo nějaké špatné, ale když to hodnotím dnes, tak tomu za mlada trochu chybělo. Jde o úctu k druhému a staré známé: co chceš, aby tobě (ne)dělali druzí, (ne)dělej ty jim.

Upravil/a: EKSOT123

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Neshodneme, dokážu to. Není na tom vůbec nic těžkého.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Tak to není tajemství. Tajemství znamená neprozradit ho, tzn. nejít s ním třeba za zvířecím mazlíkem, stromem, nebo za Bohem 🤷‍♂️

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lotr2008

Není to těžké, prostě drž hubu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mravenec

Ano, jsou věci, které jsem nikomu neřekl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Nic těžkého, MNOHEM těžší je ZAPOMENOUT to, co bys „měl zapomenout“. ;) :)
Fakt je, že aliendrone v tomto ohledu má výhodu. Jednak jsem nativně podezřívavý (až k hranici paranoi, nevěřím nikomu a ničemu) a druhak mám velmi silný pud sebezáchovy. Obojí celou věc dosti usnadňuje. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Právě pokud je to závažné, tak to není problém. Zvlášť pokud to vím jen já.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sameotazky

Ano, nic těžkého na tom pro mne není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Pokud by mému svědomí neodporovalo to neříct, pak by mému svědomí odporovalo porušit cizí tajemství. Myslím, že tohle mám už od základky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

Já nwm lidi, ale dle mých zkušeností umí držet hubu asi tak 2–4% lidí. VŠICHNI OSTATNÍ (jakkoliv jsou skálopevně přesvědčení, že umí držet hubu) to zvládají na nedostatečnou. A to NAVZDORY tomu, že jsou upozorňováni/va­rováni, NAVZDORY tomu, že indiskrecí poškodí sami sebe (a chápou to), prostě si tak nějak neumí pomoci nebo co. A když si k tomu ještě trochu čuchnou k chlastu, tak žvaní – kam se hrabe Jan Zlatoústý s Ciceronem dohromady. Nepochopitelné. :o

Avatar uživatele
df

Možná 5 %. Lidi prostě neumí držet hubu. Jen si to myslí. Eksot to taky trefil

Avatar uživatele
zjentek

…Dokonce ani za neživými bys s tajemstvím neměl chodit 🤷‍♂️

Avatar uživatele
elkon

Co to zase plácáš?

Avatar uživatele
Mravenec

„Jakože žádnému živému člověku to neříct.“

Myslel tím, že ani neživému bys neměl nic říkat.

Nový příspěvek