Avatar uživatele
Bronzový

Dokážete říci/Jste v čem jste jiní než ostatní (lidé ve vašem okolí)? :)

Uznávám, že je to poněkud zvláštní otázka :D

Mnohdy si to člověk nepřizná, ale je naprosto přirozené, že se každý cítíme jedinečně, skutečnost je ale taková, že ačkoliv se tak cítíme, tak jen málokdo si to dokáže zdůvodnit...

I kdyby se mělo jednat pouze o pocit, děláte něco jinak/výjimečného? Ať už se jedná o cokoliv? ;)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Nemyslím si, že bych byl jiný než lidé pohybující se v mém okolí.
Jiný jsem ale byl v době privatizace, věřil jsem tomu co nám říkala vláda a prezident a nekradl jsem.
Doplňuji:
Teď sice nemám vilu za dvacet melounů, ale mám malý rodinný domek, který jsem si postavil celý svýma rukama, bohužel v minulém režimu. Kdybych byl mladý stavěl bych i nyní.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

To není zvláštní otázka. To je záludná otázka.
Každý člověk je jedinečný. A v čem, to se říká těžko, neb není správné se vyvyšovat ani ponižovat, takže jak mohu zcela objektivně posoudit, v čem jsem jiná. Těžko to specifikovat a zůstat neutrální. To může jen skupina v okolí.


Avatar uživatele
Zlatý

nezávidím (snažím sa)
nekradnem (snažím sa)
nestarám sa o druhých (snažím sa)
nesúdim iných (snažím sa)
a pod (snažím sa)

spoločné s ostatnými mám asi to, že mi vadí závisť, kradnutie, ohováranie a odsudzovanie a pod.


Avatar uživatele
Zlatý

Tak predne jsem se narodil v CR to lide v mem okoli ne...:D


Avatar uživatele

Každý člověk je v něčem jiný než ti druzí, každý je originál. Jen nadutec si myslí, že je ve srovnání s jinými natolik mimořádný, že si zaslouží zvláštní ohledy (celý parlament, celý senát, naše "celebrity" a spousta zbohatlíků, kteří si myslí, že nějaký ten milion za nehty zneviditelní slámu, co jim čouhá z bot.
Ne všichni lidé se mi musí nutně zamlouvat a ne se všemi musím toužit vést "smysluplné debaty". Přesto ale uznávám právo každé osobnosti být sám sebou a být přesně takový, jaký kdo je nebo jaký chce být.
V něčem asi jiná jsem - z duše se mi protiví nerespektování pravidel (protože ta jsou člověku dána proto, aby nám všem usnadňovala život) a nesnáším posuzozávní a odsuzování jiných lidí. Závání to totiž hloupostí a přízemností. Nikdo z nás není Bůh. Naše názory a měřítka jsou individuální a nemohou sloužit jako názory obecně platné.
Kdo jsi, člověče, abys soudil?
A tak lehce si řada lidí zvykla škatulkovat, posuzovat a své fantasmagorie jiným podsouvat jako všeobecně platné "pravdy". Čím je člověk méně zralý a moudrý, tím rychleji vynáší své soudy o jiných.


Avatar uživatele
Bronzový

Tak na toto dokáži odpovědět zcela přesně. Na rozdíl od ostatních v okolí, všechno vím, všechno znám a všude jsem byl ;-) a proto jsem teď tady ;-)


Avatar uživatele
Zlatý

Maximálně souhlasím s terry. Během mého života jsem se setkala s velkou spoustou lidí. Každý (skutečně každý z nich) byl zajímavý. Všichni lidé prožívají svůj život nenapodobitelně. Pro pozorovatele je na něm vždycky něco neobvyklého, protože je to jiný život. Záleží ovšem na tom kdo se ptá, jak moc ho to zajímá a jak dobře dovede naslouchat a nechat dotyčného, aby se mu otevřel. Když jsem kdysi, začátcích, dramaturgovala jeden, dnes stále velmi populární pořad v TV, nejkrásnější na něm byl (a stále je) ten zájem o hosta. Tak by to mělo být i v životě. Ráda naslouchám lidem, ráda poznávám jejich osudy. Ještě raději jim pomáhám, když to potřebují.
Ale co se týká mé "výjimečnosti" - tak to by museli posoudit jiní.
Já si jen říkám: V nebi mě nechtějí, v pekle se mě bojí, no tak jsem tady:-)


Avatar uživatele
Bronzový

Každej člověk má něco společného a přesto je každej jinej... Ono někdy zdání může klamat, pokud si o sobě někdo myslí, že je jedinečnej, tak z pohledu jiné osoby zas tak jedinečnej nebude... velký vliv na rozhodování mají zkušenosti a jak dotyčný přemýšlí. Hlavně jak byl vychováván.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3824
Zlatý Drap 2288
Zlatý led 1652
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 872
Zlatý mosoj 847
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.