luckykubrt

Dokáže se někdy sjednotit „Východ se Západem“?

V čem je hlavní rozdíl mezi Východem a Západem? Proč, když Reagan ukončil studenou válku mezi USA a Ruskem tak hned potom znovu vypukla?

Jinak to, že Reagan měl ukončit Studenou válku jsem četla tady:
 http://www.ru­kojmi.cz/clan­ky/5449-p-c-roberts-revize-nuklearniho-postoje-usa

Nejlepší odpověď
Kepler

Jenom podotýkám, že ve skutečnosti Reagan studenou válku neukončil, jen došlo k nějakým omezujícím dohodám o jaderného zbrojení. Studená válka skončila až s pádem komunismu v Rusku samém a tím pádem i u jeho satelitů v Evropě. Pokud vím, nová studená válka ještě nevypukla, snad jen nějaká ta předzvěst po putinovsku. A jak by se mohli sjednotit – proti komu? Kéž by to bylo proti jakémukoliv terorismu – to je dnešní největší hrozba! Každá mocnost má svoje zájmy. Takže to nikdo nemá snadné ani proti prasátku Kimovi.

Další odpovědi
ivzez

Souhlasím s Keplerem, Reagan studenou válku neukončil.
K jejímu ukončení by navíc musely přispět obě strany.

Proč znovu vypukla?
Zřejmě proto, že USA a „Západ“ potřebují nějakého „strašáka“.

_______

Reakce na doplnění otázky:
Ukončit studenou válku musely obě strany. Kdyby ji chtěl Reagan
ukončit jednostranně, nikam by nedospěl (Rusové by zbrojili dál).

anonym

To není východ proti západu … to je souboj autoritarskych rezimu versus demokracie – útlak versus svoboda – které jsou navzájem velmi obtížně slučitelné a vzájemná kritika a averze mezi těmito zřízeními nemůže nikdy ustat dokud budou existovat společně (což zřejmě vždy budou), protože se navzájem podkopávají a narušují.

https://freedom­house.org/repor­t/freedom-world/freedom-world-2017
Viz

mosoj

Tak on už to není západ – východ. Je to Rusko- USA!! Rusové se nikdy USA nepodřídí i za cenu nižší životní úrovně a nedej bože války. Válku ovšem zahájí USA. Rusové je ale vypráskají jako vypráskali Napoleona a Hitlera. Je to smutné, ale je to realita dnešní zdegenerované USA.

plebs

Nejsem zastánce putin-číno-rejžo spolku, ale podívejte se do historie, kdo měl kolonie, války důvodné i nedůvodné, zkoušení nových zelených hraček a.p.

hapiky

Tak jako nedrží spolu hlína a železo, lidé se také nikdy nespojí

anonym

logicky sjednocení totalitních režimů a demokratických možné není … navzájem se narušují jako hmota a antihmota 🙂

http://democra­cyweb.org/map-of-freedom
https://infograp­hics.economis­t.com/2017/De­mocracyIndex/

Podstatné pro nás je, držet se v zelené oblasti a bude to dobrý.

luckykubrt

Osobně si myslím, že všechno má své výhody i nevýhody. Západní styl je tzv. demokratický a svobodný, což je jistě fajn. Ale vede ke zločinnosti. Naproti tomu Čínský, Putinův nebo od Kima se zdá být totalitním, ale není tam tolik zločinů. Tedy zlatá střední cesta – svobodně, ale zodpovědně. Jenže dokážou se lidé přizpůsobit, když sami nechtějí ? ☹

Pepa25

S tím nižším počtem zločinů v autoritářských režimech nemáte pravdu.