zjentek

Dokázal by někdo stručně vysvětlit, PROČ?

Hrůzné okamžiky současných týdnů zapříčiněné invazivním vpádem Ruska na Ukrajinu a bezohlednou agresí otřásly celým světem. Otřásly také cenami prakticky všech komodit, výrobků a zboží – zemědělství a potravinářství nevyjímaje. Ovšem, proč. Děkuju.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Poslední článek potravního řetězce- obyčejný zákazník, uživatel, klient, musí za všechno zaplatit nejvíc. V rámci redukce obyvatelstva na planetě skrz Green Deal se skvěle hodí každá krize. Covidová rétorika plynule přešla ve válečnou. Masmedia dělají výborně svou špinavou praci, a straší lidi denně. Všechno se hodí: covid, konflikt mimo EU, který se nás moc netýká, ale taková krásná krize se musí využít, aby na ní jisté ty samé kruhy vytřískaly peníze. Milionáři si už zprivatizovali slunce, vítr, teď nám zvedli ceny za vydechovaný CO2. WEF a G20 se za našimi zády a za naše peníze proti nám domlouvají. Chtějí, abychom strachy přestali dýchat, na té cestě do středověku. Je to o ovládnutí vystrašených lidi. Fašismus byl brutálně přímočarý, současnost má sofistikovanější prostředky, aby si mnoho lidí nevšimlo. Cil je ale stejný, a výsledku dosaženo.

Další odpovědi
paul1

Narostly ceny energií – plyn, elektřina, ropa. Od toho se odvíjejí ceny ostatní – výrobky,
služby atd.

Ametyst

Kvůli Green Dealu máme ceny energií astronomické. Postoj EU k ukrajinskému konfliktu má ospravedlnit ty nesmyslné zelené ceny. Protiruská hysterie a sankce mají nejvíc skřípnout obyvatelstvo EU, což se daří. Jinak bychom se na nějaký konflikt mimo EU mohli vykašlat. Jako jsme kašlali na konflikty, kde se angažovali Američani.

zjentek

Ametystík, poklona před tvou schopností umět věci správně vysvětlit, dát jim pravé jméno, tvář… To bych chtěl jednou taky dokázat. 😘

Ametyst

Zjentku, to snad ani nechtěj, bo Ti z toho bude smutno. 🙂 Jako když skládáš dílky puzzle do sebe, a už vidíš celkový obrázek. Děkuji Ti, že jsi to přečetl až do konce. Jednoduše to popsat nejde.