Avatar uživatele
Bronzový

Dodržujete v práci zásadu, že každý člověk má jen jediného nadřízeného?

Každý by se měl zodpovídat jednomu šéfovi. Zároveň ale jen jeden šéf může podřízeného úkolovat. Kdyby to nefungovalo, tak jako extrémní příklad by nejhůře dopadl ten v hierarchii nejnižší pracovník bez podřízených, protože na něj by si všichni ostatní houkli.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Záleží na jaké pozici a kde? Dělníci mají mistra, ten svého vedoucího, pod kterého spadá více mistrů atd. Všichni jsou třeba v jedné budově, nebo v jednom areálu. Takoví dopravci, kteří jezdí po Evropě, mají také svého šéfa, pokud nejsou sami podnikatelé a nedělají pro sebe. Ale organizačně by to mělo asi tak být. Lidé by měli znát svého nadřízeného a on je. Aby se nestalo toto.
Manager přijde do kanceláře, všichni pracují a jeden tam sedí. Manager se zeptá, co tam dělá a on řekne, že nic. Pak se ho zeptá, kolik bere peněz a on mu řekne že 15 000. Tak manager mu dá ty peníze a řekne, že ho už tam nechce vidět, že u něho musí všichni pracovat. Když ten člověk odejde, zeptá se manager lidí v kanceláři, co vlastně ten člověk měl za práci. Oni mu řeknou, že tam šel prodat pizzu.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ano je to tak. Přesto nejvyšší nadřízený šéf může houknout na toho úplně dole, musí to ale řešit přes jeho přímého nadřízeného, na kterého ovšem houkne taky. Podobně tak třeba bezpečák nebo kvalitář, i když nadřízený není.


Avatar uživatele
Zlatý

Je komické, že jaksi automaticky stavíte rovnítko mezi "nevýznamný pracovník" a "pracovník bez podřízených" ... tam jsem si jist že to rovnítko rozhodně není, když uvážíte že veškerý management jen přeposílá zadání ze stolu na stůl ale sami se práce netknou. Těžko pak lze hovořit o nějaké významné úloze ve firmě, kterou tito přeposílači zadání a vykazovači výsledků práce jiných mají :-) Stejně tak třeba v softwarové firmě jistě neplatí že vývojáři kteří pod sebou podřízené logicky nemají jsou ti nejméně důležití zaměstnanci firmy .-) to by asi firma velmi rychle přišla na buben kdyby tuto logiku uplatňovala.

Jinak pravidlo o tiché poště mezi jednotlivými úrovněmi vedení a plánování činností není nijak striktně dané, klidně se může stát že nějakou úroveň vyšší úrovně vedení prostě přeskočí a informují ji i změně a přizpůsobení plánu až dodatečně. Na tom není nic neobvyklého, ačkoliv by se z toho neměla stávat převažující praxe, protože pak to svědčí spíše o tom, že určitá úroveň vedení je ve firmě vlastně zbytečná a mělo by dojít k nějaké restrukturalizaci.


Avatar uživatele
Stříbrný

Dodržuji, Jsem sám sobě šéfem i podřízeným.


Avatar uživatele
Stříbrný

Bylo by to správné, ale málokdy to tak skutečně je. Snad jedině v armádě.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Ametyst

Hi, ge0rge: příklad jsem uvedla jako extrém, nebo nadsázku. Proto jsem zvolila to slovo. Je jedno, jestli člověk bez podřízených je softwarový vývojář nebo dělník u pásu: je na spodku hierarchie, tak jde o to, aby si na něj kdekdo nehoukl.
Hezký den.

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

Ba, ba, i dispečer letového provozu je méně významný (i když pořád ještě velmi významný), než vedoucí dispečer a ředitel letiště...

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 3189
Zlatý Drap 2130
Zlatý quentos 1349
Zlatý ivzez 1199
Zlatý led 724
Zlatý mosoj 687
Zlatý marci1 641
Zlatý gecco 617
Zlatý hanulka11 564
Zlatý Kepler 537

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.