WalterBishop

Jaká je šance, že do mě udeří blesk? A pokud budu mít v ruce železnou tyč?

Dobrý večer, přátelé vědy. Odpovězte prosím v % zvlášť – úder blesku bez tyče, úder blesku s tyčí. Místo výskytu osoby – Praha, Plzeň. V odpovědi teda UVIDÍM 4 hodnoty! (bez tyče v Praze, bez tyče v Plzni, s tyčí v Praze, s tyčí v Plzni)

Aktivní dobrovolníci přidají ještě DVĚ HODNOTY. – úder blesku bez tyče a s ní. (Pravděpodobnost v obecné rovině, bez ohledu na místo výskytu.)

Nejlepší odpověď
led

V meste nečakajte úder blesku, cíťte sa bezpečne. Vaša nádej v spojení s bleskom je tak mizivá až nepravdepodobná. Pokiaľ chcete zhorieť v plameňoch blesku musíte ísť von na odokryté miesto v prírode a stať sa najvyšším bodom v okolí aktívnej bleskovej zóny. Napríklad stáť na vrchole lysej hory (pozn. lysá, plešivá hora = vrchol bez porastu) a vysmievať sa búrke, bleskom, EU a vládnej politike. Držanie kovovej tyče len zvyšuje šance na

poznámka
pokračovanie v diskusii

Další odpovědi
_Bůh_

Vyšší, než výhra v loterii.

kamil.k

Šance, že do vás uhodí blesk je v rozmezí jednoho případu na tři až pět miliónů blesků, takže reálnější je, že tě zabije kulový blesk nebo Zelenského politika.

Dochy

Malá. Ve městě na ulici až mizivá. Venku větší. Pokud železnou (ocelovou) tyč pohodíš na zem, nijak výrazně tvé šance nezmění. Pokud s 6m tyčí budeš mávat ve vzduchu na otevřeném prostranství, Tvé šance na „úspěch“ to výrazně zvýší – hrubým odhadem tak 20×- 50×

Kazatel

S železnou tyčí větší než bez tyče.

Michálek1245

Ta šance není zase tak vysoká, na druhou stranu není ani nezanedbatelná. A hlavně tam hraje roli obrovské množství faktorů jako nadmořská výška a hlavně okolí. Z toho důvodu je fajn mít třeba na domě montáž hromosvodu, protože nikdy nevíte, co se může stát. A samozřejmě velkou roli hraje taky povaha bouřky a toho konkrétního blesku. :)

led

Prepáčte nedokončenie odpovede, toť vedľa (nejaký ten kilometer) udrel blesk a tak som si išla zobrať železnú tyč na praktické testovanie, Pohrebné kondolencie následne posielajte… etc