B2k

Můžu mít na sebe uzavřené povinne ručení, když jsem v exekuci? Auto na sebe napsané nemám.

Dobrý večer. Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Alesh

Já bych řekl, že úplně v pohodě. Pokud majitelem auta je někdo jiný, jemu auto vzít nemohou. Že mu platíš povinné ručení podle mě nemá žádný vliv, můžou se tomu tak leda divit. 🙂 Otázkou je, zda na tu platbu ale budeš mít, když ti obstaví účty atd., jestli v tomhle nemůže být nějaký zádrhel.

cochee

Asi můžeš, ale proč není pojistníkem majitel auta?

B2k

Cochee
Respektive by pojistník mohl být majitel auta.Ale já majitel nemohu být,protože mám exekuci a nechci dávat odpovědnost za pojistku osobě, která si auto napíše na sebe.

Alesh

Však to je jasný, on se ale ptá na to, proč si ho nepojistí sám majitel. Ale já bych řekl, že to je původně tvoje auto, pojištěný na tebe a pouze jsi ho z důvodu exekuce přepsal nebo chceš přepsal na syna nebo někoho takového. Pojistku si asi nějak zvládneš zaplatit, čili proto toho pojistitele měnit nechceš, resp. nepotřebuješ, je to tak?