Bohu

Poradíte někdo, co obnáší založení domova pro seniory?

Dobrý den, prosím našel by se zde někdo kdo by mi byl ochoten napsat nebo říci co obnáší založení Domova pro seniory?

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Nejlepší odpověď
ivzez

Začněte zákonem o sociálních službách.

Další odpovědi
Edison

Zkus sociální odbor místní samosprávy.

Kelt

Tak potřebujete nějakou budovu s oddělenými pokoji pro seniory a místnosti pro personál. Na každém pokoji musí být sociální zařízení, pokoje by měly být vybaveny speciálními lůžky umožňující nastavení polohy a zavolání pečovatelky. To jsou technické záležitosti. Personál by měl být na úrovni, tedy zdravotní škola, případně další, ochotný pracovat v noci. Kromě vhodné a schválené budovy a personálu odborníci a ekonom, mající vztah k lidem, je třeba schválit vaše rozhodnutí s vedením města, se sociálním zařízením v okresním nebo krajském městě. Tam by Vám řekli všechny detaily a podobně.
Potřebujete, aby zařízení někdo schválil, tedy provedl kolaudaci, další lidé, asi z toho kraje se vás budou ptát na vaše záměry, plány, zkušenosti. Samozřejmostí je trestní bezúhonnost. Půjčku vám na základě doporučení asi poskytne banka. Konkrétně se zeptejte na příslušných místech, v nemocnici, okres, kraj. Možná vás setkání s nimi povzbudí, možná odradí. Takže držím palce.