Honza zzs

Mohu na auto instalovat oranžová světla, když v rámci činnosti často stávám na krajnici, nebo v odstavném pruhu?

Dobrý den mohu na auto instalovat oranžová světla když často stávam na krajnici nebo v odstavném pruhu v rámci činnosti?

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázk

Činnost je sledování bouřek v rámci Amatérské meteorologické společnosti.

Odpovědi
Drap

Ano můžeš, pokud na ně budeš mít povolení a budeš je mít zapsaná v TP

Edison

Jaká oranžová světla? To je podstatné. Například na magnetický maják netřeba vůbec nic. Ani na pevně namontovaný netřeba nic. Jen pokud je to namontováno pevně, je třeba to mít v TP, jako zvláštní výbavu / osvětlení. Pozor, pak zase pokud to odmontuješ, je třeba to opět zapsat, na STK se kontrolují všechny systémy… Doporučuji tedy ten magnetický. Ale pozor, i ten musí být homologován!! Použití podléhá určitým pravidlům. Míval jsem to vypsané, ale už nemám… ale to si už najdeš.

cukrar

Myslíte jako oranžový maják? Ano, můžete.