Arnost Dumka

Dobrý den koupil jsem auto v exekucí nevěděl jsem auto přepsané a nová STK jak řešit

Děkuji

Odpovědi
elkon

Zmatený dotaz, vše řešit na registru vozidel.

Dochy

Předpokládám, že máš doklad o koupi a auto je -tvé.
Pokud se nic nezměnilo, pak:

  1. uzavři a zaplať povinné ručení
  2. zařiď si evidenční kontrolu (pokud nemá platnoiu STK, tak si nejsem jistej, jestli to jde zařídit zároveň)
  3. Dojdi si na evidenci vozidel a přihlaš auto na sebe jako vlastníka a provozovatele

Handi

Pokud vim, tak pokud je majitel vozidla v exekuci, tak prodat auto nemůže. A pokud ho prodal i s kupní smlouvou, tak je kupní smlouva neplatná.

Zdroj: https://dostup­nyadvokat.cz/blog/prav­ni-stav-auta