veunak

Co muze pritel čekat za to, kdyz není drzitelem ridicskeho průkazu a pres zákaz řízení řídil?

A pokud půjde k soudu..je možné ze dostane jen podmínku?

Nejlepší odpověď
gecco

Záleží na podrobnostech (třeba kdo udělil zákaz řízení a proč) – ale tak od oka až dva roky…
________________
Zákaz od Přestupkové komise?
Za co?
Na jak dlouho?
___
No – asi by bylo vhodné, aby s podrobnostmi kontaktoval právníka, jde o maření úředního rozhodnutí – trestný čin…

Další odpovědi
danos

Je to trestný čin. Může jít k soudu.

luky.1986

Kamarad dostal ,,mařenku" A to mel cisty TR..mareni uredni rozhodnuti a rok na tvrdo, bez debat. Zadna podminka, zadne verejnoprospesne prace a nazdar bazar. Po pul roce byl sice doma, ale pry peklo. Jeste se musi hlasit na aprobaci (nejsem si jisty jak se to pise) Mati kolegyne ma dceru a to same jak pres kopirak. Navic se vyhyba trestu, takze ji jeste pridaj. Nechci malovat certy na zed, ale je asi se s tim dnes obcas nemazou.

Spatne jsem si precet otazku, myslel jsem, ze porusil zakaz rizeni. Tohle bych videl spis na ty prace, podminku.

Reezo

Pokud měl zákaz řízení a řídil, tak má zaděláno na problém, který ho může dostat před soud a poté i do vězení.

gecco

Ano, je možné, že dostane „jen podmínku“ – jisté to ale není…
😉
Jak už jsem psal – chybí spousta podrobností, ten právník se mu bude rozhodně hodit.

Hans51

Přesně jak píšete.

Jsem ale toho názoru, že pokud přítel vykazuje takto lehkovážný přístup k rozhodnutí orgánu veřejné moci, lze jen očekávat, že mu soud udělenou „podmínku“ zruší a nastoupí výkon trestu odnětí svobody. Což by bylo velice správné.

Hans51

Doufám, že to orgány činné v trestním řízení doopravdy jako maření úředního rozhodnutí kvalifikují. Zde je odnětí svobody až na dva roky, upřímně bych byl rád, kdyby dostal alespoň rok, aby se poučil.