Avatar uživatele
veunak

Co muze pritel čekat za to, kdyz není drzitelem ridicskeho průkazu a pres zákaz řízení řídil?

A pokud půjde k soudu..je možné ze dostane jen podmínku?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3081 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Záleží na podrobnostech (třeba kdo udělil zákaz řízení a proč) – ale tak od oka až dva roky…
________________
Zákaz od Přestupkové komise?
Za co?
Na jak dlouho?
___
No – asi by bylo vhodné, aby s podrobnostmi kontaktoval právníka, jde o maření úředního rozhodnutí – trestný čin…

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
danos

Je to trestný čin. Může jít k soudu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
luky.1986

Kamarad dostal ,,mařenku" A to mel cisty TR..mareni uredni rozhodnuti a rok na tvrdo, bez debat. Zadna podminka, zadne verejnoprospesne prace a nazdar bazar. Po pul roce byl sice doma, ale pry peklo. Jeste se musi hlasit na aprobaci (nejsem si jisty jak se to pise) Mati kolegyne ma dceru a to same jak pres kopirak. Navic se vyhyba trestu, takze ji jeste pridaj. Nechci malovat certy na zed, ale je asi se s tim dnes obcas nemazou.

Spatne jsem si precet otazku, myslel jsem, ze porusil zakaz rizeni. Tohle bych videl spis na ty prace, podminku.

Upravil/a: luky.1986

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Pokud měl zákaz řízení a řídil, tak má zaděláno na problém, který ho může dostat před soud a poté i do vězení.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Ano, je možné, že dostane „jen podmínku“ – jisté to ale není…
😉
Jak už jsem psal – chybí spousta podrobností, ten právník se mu bude rozhodně hodit.

před 3081 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hans51

Přesně jak píšete.

Jsem ale toho názoru, že pokud přítel vykazuje takto lehkovážný přístup k rozhodnutí orgánu veřejné moci, lze jen očekávat, že mu soud udělenou „podmínku“ zruší a nastoupí výkon trestu odnětí svobody. Což by bylo velice správné.

před 3081 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hans51

Doufám, že to orgány činné v trestním řízení doopravdy jako maření úředního rozhodnutí kvalifikují. Zde je odnětí svobody až na dva roky, upřímně bych byl rád, kdyby dostal alespoň rok, aby se poučil.

před 3081 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek