_rebelka11_

Nevíte, zda lze opravit spálenou konvici?

Dobrý den chtěla bych se zeptat lze opravit spálená konvice

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Nejlepší odpověď
Majklll

Spálená konvice vcelku široký pojem.Spálená elektronická část ? Nebo spálená samotná konvice ?

Další odpovědi
Drap

Běžné konvice jsou z keramiky, z kovu, popřípadě ze skla. Pokud ji připálíš, spálit se ji nepovede, tak ji vevnitř případnou připáleninu vyčistíš a vaříš dál.
U konvic elektrických, rychlovárných je to trochu obtížnější a pro opravu jsi poskytla příliš málo informací. Teoreticky většinou opravit jdou, ale snad u žádné rychlovarné konvice se nevyplatí ji opravovat.

nyjono

Jaká konvice?
Na kterém místě?
Jak hodně?
Foto by pomohlo.

Dochy

Jde o to, co je tam za problém. Nějaké rychlovarky už jsem spravil (alespoň na čas) když se jim vyhřály plasty, které drží pohromadě vypínací mechanismus…

Pro většinu konvic ale bude platit, že levnější je pořídit novou.

led

Najčastejšia porucha u dvojdielných rýchlovarných kanvíc býva nedostatočný kontakt dotykových plieškov (pôvodne pružných) v zdrojovej časti s káblom.
dotykové pliešky časom strácajú pružnosť a hlavne ak v čase nepoužívania kanvice ju nechávate postavenú v zdrojom podstavci, tieto pliešky ostávajú prehnuté vo svojom novom tvare a nedotýkajú sa kontaktov kanvice. V tom prípade treba podstavec otvoriť a pliešky napružiť do pôvodného stavu. Z toho plynie poučenie. V čase nevarenia vody v kanvici ju nenechávajte v podstavci.
Pozor, k oprave väčšinou potrebujete šroubovák buď krížový alebo plochý so zárezom v strede Ak nie ste elektrikár, radšej sa v tom nehrabte a zverte opravu odborníkovi.
Poznámka podľa návodov na americký spôsob: „Keď opravujete varnú kanvicu, majte je odpojenú od elektrickej siete“

Kazatel

Vyhodit!