Dobrovolné vyřazení z evidence ÚP

Dobrý den,

před týdnem jsem se registrovala na ÚP kvůli přerušení studia (takže pouze krátkodobě). Nenárokuji si podporu. V poučení pro žadatele je, že si mohu přivydělat brigádou do 4000 Kč hrubého. Nyní se mi ale naskýtají nabídky z oblasti modelingu, které tuto částku měsíčně převyšují. Značně. Jedná se vždy o smlouvu o dílo, případně DPP. Uvažuji o tom, že se nechám vyřadit z evidence. Co mě pak čeká? Povinnost platit si sama zdravotní a sociální? Či si osoby bez nároku na podporu mohou vydělat více než 4000? Děkuji

Nejlepší odpověď
dědapetr

Pokud jste registrován v roce 2011 si už nemůžete přivydělávat, zákonem zrušeno.http://zpra­vy.alfa9.cz/ab­solutenm/templa­tes/zprava.as­px?articleid=342&zo­neid=6

Další odpovědi
Drap

Výše výdělku 4000 je určena pro ty, co jsou v evidenci UP. Jestli nárokuješ podporu nebo neni důležité. Buď zedy vyřadit z evidence, a nebo jenom do 4000.

Hlada

Dokud jste registrovaná na ÚP, tak za vás stát platí sociální i zdravotní pojistné. Když se odhlásíte, musíte platit minimálně zdravotní. Než se odhlásíte, měla byste zvážit, jestli modelingová agentura bude mít pro vás častější práci a ověřit si, jestli za práci skutečně zaplatí, abyste výdělek v dalších měsících neodevzdala pojšťovnám.

colombo3

No nebuďte vyplašená,klidně zůstaňte tam kde ste,ať máte zaplacené pojištění,nikde neřikejte, že si přivyděláváte a kolik,pokud to bude na smlouvu,tak za vás modeling bude muset pojištění platit,ale to musí být na HPP,jinak jen 15%jako u brigády a v tom případě o vás pracák neví,pokud to neřeknete,jinak přiznejte 4000,– s potvrzením od modeling.firmy a zas je klid.Já bych tohle neřešila,protože stát vám taky nic nedá,tak co.Je to na vás.

Salvaje

Souhlasím s Colombo3. Navíc, pokud to bude smlouva o umělecké dílo a domluvíte se, že Vám budou dávat peníze na ruku místo na účet, tak nehlaste na ÚP vůbec nic ;)