Leonidas

Do jaké skupiny patří těstoviny?

Těstoviny se vyrábí z těsta, těsto se vyrábí převážně z mouky, mouka je z obiloviny z obilného zrna.
Těstoviny jsou obiloviny nebo obilniny ?
Nebo se těstoviny vyrábí z pšenice?
Do jaké skupiny mám zařadit těstoviny (špagetti,vrtul­ky atd.)

Nejlepší odpověď
annas

Těstoviny jsou moučný výrobek, který se vyrábín z pšeničné mouky.

Jsou i jiné druhy – např.semolinové, celozrnné, špaldové, ječné nebo žitné. iNebo z bezlepkové moudy – pohankové, kukuřičné nebo rýžové.

Takže základem jsou zpravidla zrna obiloviny, z nichž se vyrobí mouka a pak smícháním s vodou , příp. jinými látkami vzniknou těstoviny.

Mohou být vaječné nebo bezvaječné, mají různé tvary. prodávají se i různě ochucené.

Další odpovědi
Kepler

Těstoviny se vyrábějí z pšeničné mouky, tedy ne přímo z pšenice. Obilnina je celá rostlina.