tendruhy

Dny jen s jedním druhem jídla, třeba jen ovoce-jaky na to máte názor?

Dobrý den, slyšel jsem o pár lidech, kteří pravidelně mají dny, kdy jí po celý jen jeden druh jídla, třeba jen ovoce. Např. Steve Jobs to takto praktikoval. Mám kvůli tomu nějaké předsudky, tak se chci zeptat jaký vy na to máte názor(z dlouho­dobého hlediska). Díky

Nejlepší odpověď
annas

Strava má být pestrá, ovoce neobsahuje všechno, co tělo potřebuje. Pokud to někdo praktikuje, zhubne, ale problémy se mohou dostavit později. Chyba se těžko napravuje.

Podle potravinové pyramidy můžete kombinovat druhy potravin. Tím získáte všechno, co potřebujete.

Je třeba se o stravování zajímat, uvědomit si, co je méně vhodné, ale lepší je omezit množství.

https://www.vim­cojim.cz/maga­zin/clanky/o-vyzive/Potravinova-pyramida---navod-na-zdravy-zivotni-styl__s10010x­7938.html

Další odpovědi
da ny

Mnozí lidé (více ženy) 1 – 2 dny v měsíci (nov x úplněk) odlehčuje celý den.
Někteří jen pijí tekutiny, jiní drží ovocný nebo zeleninový den.
Pokud mají jinak hodnotnou, pestrou a vyváženou stravu, proč ne.
Vím i o ženách, které mají celý ovocný nebo zeleninový den 1× v týdnu.
Jistě jim to neublíží :)

MONO DIETA na přechodnou dobu asi neublíží. JÁ BYCH PADLA HLADY: :
„Mono dieta funguje, protože se tělo stará pouze o zažívání a zpracování JEDNOHO TYPU potravin a tak může věnovat zbytek energie na správný chod tělesných orgánů.“
"
Příklad 1
Snídaně: 2 banány, 1 jablko
Oběd: Polovina pečeného kuřete
Večeře: 3 pečené brambory

Mono dieta příklad 2
Snídaně: 2 vejce uvařená natvrdo, plátek sýra
Oběd: Velká mísy těstovin s bylinkami k ochucení, kus chleba
Večeře: Neomezené množství zeleniny

Jíst tři jídla denně, přičemž je pauza čtyři hodiny mezi každým jídlem. Nejezte nic mezi jídly. Výhodou mono diety je, že příprava jídla a plánování diety je minimální!"
zdroj: https://dieta­jecool.cz/mono-dieta/

orwell

Z dlouhodobého hlediska bych to tedy neviděl jako přínos, viz odpověď annas. Den, dva, klidně. Řekl bych, že když se s organismem sem tam zatřepe a vybočí se z obvyklého stravovacího režimu (tedy rozumně), může to být i prospěšné. Ale domnívám se, že ještě vhodnější by byl 1 den v týdnu půst. Takhle to jeden čas praktikovala naše pěnice Helena Vondráčková. Alespoň někde psala, že se pravidelně každé pondělí postí a čistí si tak organismus. Jestli to dělá ještě nyní, nevím. Je už to hodně let, co jsem to četl.

led

Pokiaľ ide len o tzv.„jednofa­rebné“ denné monomenu, tu nie je problém pre zdravého človeka, ale… ak by sa mal takto jednostranne monostravovať, začali by mu chýbať potrebné výživové doplnky a vitamíny, následkom čoho by jeho organizmus začal zdravotne ísť ku dnu.
Pokiaľ neveríte, zasurfujte si na internete, aj tak teraz nemáte veľmi čo robiť, vyhľadajte si obrázky ľudí, ktorí jedia len jeden druh stravy a pochopíte, prečo aj váš pes občas obeduje trávu.

Edison

Jeden den nic není… To se dá vyřešit i jedním mohutným obědem… 😁 Třeba vepřovým kolenem… 😁 Taky jeden druh jídla… Steve Jobs dělal něco kapku jinýho. Dbal třeba na domácí ovoce a zeleninu a to každodenně. Jesli on nebyl tak akpku makrobiotik.

Hlada

Blbost.
Zdravý člověk, který jí všechno v přiměřeném množství, se nemusí jídlu nijak zvlášť věnovat. Různé diety a jiné úpravy jídelníčku by měly být určeny jen nemocným po poradě s lékařem, psychiatra nevyjímaje.