arygnoc

Dnes má NASA 53 let.

Co si mylíte o budoucnosti této organizace?
Zůstane jen organizátorem kosmických letů (státnich), když svěřila vývoj kosmických nosičů soukromníkům?
Nebo je její čas spočítán?

NASA
National Administration for Space and Aeronautics
National Aeronautics and Space Administration

  • USA

Národný úrad pre letectvo a vesmír.
Vznikol 29. 7. 1958 (prezident Eisenhower podpísal zákon o národnom letectve a kozmonautike). Začal pracovať 1. 10. 1958. 13. 1. 1978 vybral do kozmonautického výcviku prvú skupinu astronautiek. (http://heureka­.tym.sk/spres­ne.php?book=&do­taz=NASA )

Nejlepší odpověď
led

Momentálne je NASA v ekonomickom údolí, ale jej čas zmrtvychvstania ešte príde. Môže prejsť transformáciou na nadnárodnú spoločnosť platenú viacerými štátmi. Nie všetko zvladnu súkromné spoločnosti.