rrihamirek1

Dnes je narodni den ceske chudoby. Jak ho budete slavit?

predstavte si vyse zminenou situaci. slavite den chudoby. co budete jist a pit? brzy toto bude realitou. jak budete slavit tento narodni den?

Nejlepší odpověď
Kazatel

Já budu slavit, dokud mám nohy v teple, hezky vychlazeného lahváče a k tomu zprávy od hopityho, jak naše zem jenom vzkvétá a Rusko je na tom hůř a hůř. Tedy alespoň do zimy, neb až příští rok dojde vyúčtování energií, tak možná přijdeme i o střechu nad hlavou a budeme moci sedět tak leda venku na lavičce v parku a shánět si místo pod mostem a kartony pod sebe na zimu.

Další odpovědi
marci1

Oslavovat chudobu nelze. ☹ Jen málokdo z nás si dokáže představit, co vlastně opravdová chudoba je.
Slavit budu 17. října. Na tento den připadá Mezinárodní den za odstranění chudoby vyhlášený OSN. 🙂
Chudoba-hranice chudoby je stanovená OSN na příjem ve výši 42(!) korun denně, což znamená 1265 korun měsíčně. Pod ní žije podle údajů Spojených národů 783 milionů lidí, tedy asi deset procent obyvatel světa (článek z r. 2018).
Naštěstí počet lidí na světě, kteří žijí v chudobě, dle zjištění OSN klesá.
https://ct24.ces­katelevize.cz/svet/262­3727-obrazem-nahlednete-do-nejchudsich-domacnosti-a-tipnete-si-jestli-chudoba-mizi-nebo-buji

da ny

Vzhledem k tomu, že to není žádný svátek, nemám co slavit.
„Významné dny“ si mohu připomenout. Vzpomenu na chudobu, ve které vyrůstala moje maminka a její sourozenci. Zbavila se jí až po roce 1950, kdy mohla vystudovat v Písku VOŠ, obor zdravotní sestra. Do r. 1949 sloužila v rodině právníka (měla se starat o mentálně retardovanou dívku, ale dělala děvečku pro všechno…).
Mohu doufat, že nepocítím chudobu na vlastní kůži já. Proto jsem si koupila půlku zlevněného, leč předraženého melouna (25 Kč/kg). ;D

zjentek

Jedna z věcí, kterou jsem nikdy nepochopil, je spojení oslavy s jídlem a pitím. Přesněji, jíst a pít je nutnost a neměla by chybět ani na oslavě, jenže tam hraje prim. Zamyslete se prosím nad sebou, jak to celoživotně máte vy a začněte tam 🤷‍♂️

aliendrone

Já z neosobních svátků „slavím“ jen Vánoce a Velikonoce. Takže slavit NEBUDU. :)

3jentek>>> Ono to není zase tak divné, jaxeti hned z první zdá. Svátek je mimořádná událost, proto se musel slavit MIMOŘÁDNÝM způsobem (nažrat se projednou POŘÁDNĚ a chlastat). Což HODNĚ lidem již BRZO na vlastní kůži DOJDE. Budou se prozměnu divit tvému divení se a považovat tě za ŠŤASTNÉHO CHLAPA, který věděl co je koupel v teplé vodě a neznal kručení v břiše, natož ranní rampouch u nosu. Inu DĚKUJEME ti zcepenělý pašíku chrochty-chrocht Vašíku. ;) :D :D

Filip84

aliendrone: Ono to, spíš, bylo spojené s církevním rokem. I když západní postní pravidla nejsou přísná (nesmíš jenom maso teplokrevných živočichů, krom slaniny, jinak můžeš všecko), tak přeci jen nevolníci půst držet museli, a oni o tom nešpekulovali, neptali se pořád „proč?“, jo, to je konstrukt 19., 20., a hlavně, 21. století se pořád ptát: „proč?“, takže byl prostě půst, tak byl půst. Proč? To věděli jiní. Tak se vařila postní jídla. A každému velkému svátku předcházel půst – Velikonocím, Vánocům, Božímu Tělu, Letnicím, atp.

Takže se držel půst, aby se pak píchlo prase, zařízly kury, vařilo, smažilo a peklo. Nevolníci zase toho masa až tak moc neměli, ti to rozchodili, ale šlechta z toho pak měla dnu.

Od středověku do dneška postních dnů, pomalu, ubývá, ale pořád ještě v 18. století to bylo přes 100 dnů v roce. Tak se nediv, že když mohli, tak se naprali! 🙂

rrihamirek1

zjentku a jak tedy budes slavit den ceske chudoby?

zjentek

Tak pro mě to bude den nápadně podobný všem ostatním 🤷‍♂️

Drap

Nerozumím tomu, proč se něco takového slaví. Proč se to slaví, a kdo určuje kdy se to slavit bude? Nejsem příznivcem, žádných neoopodstatněných oslav, tak nic slavit nebudu. Neni tožádný národní den, to si můžeš myslet pouze ty a snad ještě vláda pana Fialy, protože jsou jedním z mála známých důvodů. Až se bude slavit den blbosti, tak se ozvi. Připiji potom na zdraví tobě i na zdraví naší vlády.

Filip84

Drap: neslaví, to si jenom multitroll a multihater našel další „národní“ něco, aby s tím mohl kušnit, otravovat vzduch a kochat se reakcemi komunity. Nic víc, nic míň! 🙂