Avatar uživatele
annas

Denně děláme jednu ze dvou věcí: buď upevňujeme své zdraví, či podporujeme nemoc. Porušíme-li, sypeme si popel na hlavu?

Autorkou citátu “Denně děláme jednu ze dvou věcí: buď upevňujeme své zdraví, nebo podporujeme nemoc” je Adelle Davisová.

  1. Platí Zdravá výživa – základ zdraví! Nebo všeho s mírou, protože nadměrné jídlo překáží bystrosti ducha?
  2. Nebo má pravdu Mark Twain „Jediný způsob, jak si uchovati zdraví, je jíst, co nechceš, pít, co nemáš rád a dělat, co se ti nelíbí.“

https://pixaba­y.com/cs/ciga­reta-nedopalek-cigarety-zadek-484256/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? vagra, johana 56, Drap, zjentek, independent, anonym před 2271 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ano, S oběma citáty lze souhlasit. Bohužel realita bývá trochu jiná, alespoň u mne. Vím velmi dobře, čeho bych měl jíst třeba málo, co bych neměl jíst vůbec, jak často a kolik pohybu bych měl mít každý den, Bohužel, dodržovat to všechno mi nějak dost dobře nejde. Takže několikrát za den zhřeším, někdy mám výčitky a cítím se provinile hned, někdy až o nějakou dobu později.
Snadněji to jde, když je člověk mladý a zdravý. Jakmile člověk zestárne, tak se obtížně dodržují jistá pravidla a pokud nemá zažité návyky tak je to o to obtížnější.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Nepřikládám výživě příliš velkou důležitost, aspoň ne za tu cenu, jak popisuje Twain. Jím střídmě a to mi stačí. Jisté zásady ale dodržuju za podmínky, že jídlo je zdravé a současně chutné. Což bývá málokdy. Proč se dobrovolně mučit? Jednou si přečtu to a to je zdravé, toto nikoliv a později si přečtu o tomtéž pravý opak od jiného autora. Ať jdou do háje!

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
michalds

Pokud poruším, nesypu si popel na hlavu. Naopak popel jím, jakožto potravinový doplněk. A sice CARBOFIT Čárkll – Aktivované dřevěné uhlí – resp. jeho popel. Podporuji tím své zdraví, je to takový detox těla zevnitř. Adsorbuje jedovaté látky, těžké kovy, toxiny, radioaktivitu, atd. Bez vedlejších účinků. Doporučuji!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

S bodem č.1 – souhlas.
Bod 2. Nesouhlas. Jím co mi chutná (a myslím si že je i zdravé, nebo že neškodí), piji totéž a dělám pouze co mne baví a co se mi líbí.
V tomto posledním případě mám výhodu, že i z věcí, které „musím“ si dokážu udělat „koníčka“. A uměl jsem to i (skoro) celý svůj (už poměrně dlouhý) život.:-)))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Nevím, jak ostatní, ale já si popel nikam nesypu. Jeden den totiž upevňuji své zdraví a druhej zase podporuju nemoc, abych třetí den byl nucen upevňovat zdraví a tak furt dokola, takže ne ne, nesypu a dýlka života by dle mých předpokladů měla zůstat stejná, jako bych žil „normálně“- ani zdravě a ani se nehuntoval, jen s tím rozdílem, že takhle si člověk užije spousty denních zpestření.

Nadměrné jídlo určitě překáží. Vždyť někteží chlapi si „na něj“ neviděj a do některý ženský… no já to raději psát nebudu, ale krom ducha to překáží i tam.

S Twainem nesouhlasím, při tomto „jeho režimu“ můžete rovnou odevzdat lžíci, to je hned po vás! Totiž když vás něco nebaví, přestáváte žít a pomalu umíráte, čili touto jeho metodou vlastně podporujete nemoc.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek