annas

„Dělej něco, utíkám. Tvůj život“. „Čas je život? Ovládat svůj čas však znamená ovládat svůj život a plně ho využívat“?

  1. část Jiří Havránek. Opět jsem dostala mailem.
  2. část Alan Lakein – https://www.e-citaty.cz/zivot

  1. Platí? „Ať je život šťastný či nešťastný, plný úspěchů či neúspěchů, vždy je neobyčejně zajímavý?“ G. B. Shaw
  2. Domníváte se, že

„člověk se celý život jenom za něčím žene a pořád někam spěchá, ale přesto jakoukoliv cestou dojde pouze na konec svého život?“ Anna Friedrichová

3. Která slova o životě se vám nejvíce líbí?

  1. "Život je most, a proto na něm nestav dům. Buddha
  2. Život je jako řeka, nikdy nevíš kdy se proti tobě vzbouří. S. Krejsová
  3. Život je krátký, samozřejmě, ale v poměru k čemu. A. Mauiros
  4. Život není to, co chceme, ale to co máme." A. Lustig

Všechny citáty jsou z odkazu

https://www.e-citaty.cz/zivot

Obrázek
https://pixaba­y.com/photos/wat­ch-time-leaves-pointers-1893395/

Otázky na život se dají brát z různého uhlu pohledu. jak je možné zjistit z archivu.

„Život není nic lehkého. Miny jsou vždycky někde ukryté.“ R. Fulghum

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, ovládat čas opravdu znamená ovládat svůj život.
1 a 2 ,platí beze zbytku
3. Těžko vybírat. Vše je pravdivé. Pokud přece jenom musel, tak zřejmě za d
Před nedávnem jsem dostal mailem Zajímavý příběh.: Představte si, že banka vám nabídne účet. Každé ráno v něm bude 57.600 kč/můžeme počítat ale i třeba v Eurech./. Vybírat a utrácet můžeš kolik chceš. Má to jen dvě podmínky. Nesmíš nikam nic převést, nikomu peníze dát. Můžeš ale třeba nakoupit dárky a dát je přátelům. Další podmínkou je, že co na účtě zbude, večer propadne a ráno bude na účtě opět stejná suma. Banka však může kdykoli bez předchozího varování zrušit. Víte za co utratíš, co si pořídíš pro sebe, co rozdáš přátelům ? První den snad, ale co další dny a měsíce?
To je vlastně náš čas. Každý den dostáváme 57 600 sekund. Pokud některou nevyužijeme, je navždy ztracená.

Další odpovědi
Rokio

Souhlasím. Člověk by měl brát skutečně odpovědnost za svůj život do svých vlastních rukou.

hapiky

Já jsem tu rychlost času začal cítit naplno, když jsem si vzpomněl na píseň od V. Čížmárové: Léta letí a náš syn, už má hlas jak Šaljapin, (když mutoval).
Snažil jsem se podřadit, bohužel to dodnes ještě neumím(ani umět nebudu).

EKSOT123

Ano, v zásadě ovládat čas znamená ovládat život. Ale na ten čas se můžem dívat z hlediska krátkého úseku (např.1 den), nebo úseku dlouhodobého. A zdatně ovládat oba typy je zřejmě nad lidské síly. Možná jakoby to dokonce šlo i proti sobě: Někdo jako robot zvládne během dne spoustu práce, ale nestačí si udělat dlouhodobější cíle a plány s časem, druhý trochu lenošný víc přemýšlí, ale míň toho stihne udělat. Sedmý den, u křesťanů neděle, byl zaveden k oslavě Boží, odpočinku, dohonění své duše a přemýšlení o životě.
Času bylo stvořeno hodně, tak proč je ho tak málo? Ale prý, kdo si na mostě nestaví dům, přemostí se tam, kde bude jednou času dost. Komenský o tom možná něco věděl, když kritizoval kvaltování. Jen aby se to nepřekroutilo v lenost.
Nejtěžší to mají muslimové, protože nenávidí psy. A Život je pes – nejlepší přítel člověka. A ten tě naučí.\ Život je pes. Někdy bez náhubku.
Přestože život je pes, tak může být někdy i psina.
Život je pes – potřebuje výcvik. Pavel Kosorin
\\\\
Až na konci života zistíte , že ste sa po celý čas driapali na nesprávny vrchol.
>Náhon na štyri kolesá má tú výhodu, že zapadneš až na najodlahlejších miestach.
>Život je nádherná zahrada, ale většina lidí se zabývá tím, že kolem ní staví svůj plot.
>Největší provoz je na cestách, které vedou do slepých uliček. Pavel Kosorin

EKSOT123

Drap- moc pěkný: Eura nebo koruny, atd…

Mc Merkurion

… život je jak schody do kurníka: krátkej a po**anej … než se člověk otočí je fuč a jen se diví, jak to rychle uteklo …

annas

Po určitém věku den za dnem letí … jak splašený kůň, ale nepočká na nás …

Mc Merkurion

… zjistil jsem, že by možná počkal, ale my už nemůžeme takovým kvapem jak za mlada …

annas

Ale zřejmě máte pravdu,. možmá se někde zastaví, ale my už ho opravdu nedoběn eme …