veronika36

Má cenu dělat testy FCE, když jedu příští rok do Ameriky?

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu: Mám si dělat testy FCE? Myslím, že má angličtina je na úrovni takové, že bych mohla testy udělat na „B“, avšak následující rok jedu do Ameriky (roční pobyt) a zvažuji do budoucna testy na úroveň C1. Ale bojím se, že po příjezdu budu mít angličtinu spíše americkou… A tak se chci zeptat: Testy FCE, myslíte, že je lepší si je udělat teď, nebo až potom? Dělat vůbec tyto testy, nebo počkat až na C1? Jak byste to udělali vy? Děkuji moc

Odpovědi
Hanz Blažek

Zdravím! Já měl v plánu také dělat a to na úroveň B2, a následně nastoupit na vysokou školu, kde bych angličtinu studoval a výsledná úroveň by byla C1. Po konzultaci se zkušenou lektorkou mi bylo řečeno, že je lepší tu čtyřku za testy ušetřit, věřit si i s maturtní úrovní a studovat dál, případně ve vašem případě vycestovat (což je taky dobrý nápad mimochodem). Podle mě tedy testy smysl dělat nemá.