Co je to znalost cizího jazyka na úrovni intermediate ?

Co je to znalost cizího jazyka na úrovni intermediate ? Jde o požadavek potencionálního zaměstnavatele.

Nejlepší odpověď
dave09

Úroveň intermediate je česky označována jako středně pokročilá. Na této úrovni byste měl být schopen:

  • rozumět hlavním myšlenkám běžného mluveného i psaného projevu obsahujícího i neznámé výrazy a to i těch, které se týkají abstraktních témat
  • dokázat spontánně reagovat při rozhovoru s rodilým mluvčím
  • vyjadřovat se víceméně plynulým mluveným projevem
  • dokázat se plynně vyjadřovat psanou formou, vyjádřit a vysvětlit tak svůj názor na současné problémy
  • rozlišovat formální a neformální jazyk

Zdroj: www.fce.cz/prehled-urovni-anglictiny

Další odpovědi
blesk26

Mělo by se jednat o středně pokročilou znalost jazyka. To znamená být schopen probírat témata běžného života a práce, jak v mluvené, tak v psané podobě. Úrovni intermediate by měla odpovídat zkouška PET (Preliminary English Test). Tento certifikát bývá někdy vyžadován jako důkaz, že je potencionální zaměstnanec schopen anglicky komunikovat.

Luciefie

Intermediante stojí jenom krůček od profesionálního mluvčího, takže potřeba domluvit se ve všech situacích, i když s malými chybičkami…

Krugerka

Středně pokročilý