Avatar uživatele
Nestiki

Byli byste ochotni zaplatit někomu za výměnu oleje bez potřeby cesty do servisu? Kolik?

Bez ceny oleje, v pohodlí domova nebo práce, čistě cena za práci, využili byste této služby? U výměny nemusíte být, šlo by hlavně pro úsporu času strávenou v servisu.

Dělám takový menší průzkum.

Zajímavá 0 před 1732 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Arne1

Olej se takto podomácku vyměnit dá, ale není to jednoduché:

  • doprava servisáka k tobě
  • jeho převlečení do pracovního
  • na rozdíl od servisu kde se auto zvedne, doma by se servisák musel pod autem plazit, aby pod něj vložil nádobu na starý olej a uvolnil výpustný ventil.
  • musel by se koupit buď olej v maloobchodním balení které samozřejmě není přesné a jsou tam zbytky, nebo by musel ve vhodné nádobě dovézt olej z dílny načepovaný z velkého balení.
  • starý olej by se asi nemohl transportovat ve vaničce do které se to vypustilo, ale přelitý do vhodné nádoby.
  • Přitom se dělá výměna filtru, takže se předpokládá že má servisák sebou kompletní sadu nářadí pro všechny vozy a příslušný filtr..
  • na závěr samozřejmě se servisák musí umýt, převléknout a odjet.

Opravdu ti to připadá výhodné, když to budeš muset platit ? Osobně si takovou činnost dokážu představit jako nouzovku při zásahu asistenční služby.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Nebudu odpovídat za sebe, protože si veškerou údržbu na všech autech dělám sám, ale myslím, že to není špatná nabídka.
Nejspíš by šlo o odsátí čerpadlem, výměnu filtru a nalití nového z originálního balení. Podle přístupnosti filtru by to mohlo být hotové do hodiny. Za dobrou cenu bych považoval cca 500.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Na starších autech jsem si vždy olej měnil sám. Proč bych za to měl platit. A na nových mi to zatím provádí servis v rámci garance.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Z výměnou oleje do servisu? Copak jsem spadl z třešně. Pro mně v klidu, práce na 30 minut. Olej 4l Shell za 400Kč + 100Kč olejový filtr. Toť vše!!!!!!! Když malinko na čase přidám, zvládnu i kabinový filtr. Kdysi v našem ranném kapitalismu ze mně vytáhli v servisu za výměnu oleje 2700 Kč a podle mně ještě olej pouze upustili a dolili. Ať žijí zloději.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Schluker

Pokud by to bylo tak, ze si nekdo auto odveze, vymeni olej a zase ho priveze, tak mozna ano. Rekneme za 500,–.

Pokud by to menil u me, tak rozhodne ne v mych prostorach, zadne technicke prostredky bych neposkytnul.

Navic pokud by menil u me a ja u toho stejne musel byt, tak je uspora casu (o kterou by asi melo jit predevsim) miziva.

Jake jsou predpisy o nakladani s ropnymi latkami atd netusim, ale i tam by mohly byt znacne prekazky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek