Byli byste ochotni zaplatit někomu za výměnu oleje bez potřeby cesty do servisu? Kolik?

Bez ceny oleje, v pohodlí domova nebo práce, čistě cena za práci, využili byste této služby? U výměny nemusíte být, šlo by hlavně pro úsporu času strávenou v servisu.

Dělám takový menší průzkum.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Olej se takto podomácku vyměnit dá, ale není to jednoduché:
- doprava servisáka k tobě
- jeho převlečení do pracovního
- na rozdíl od servisu kde se auto zvedne, doma by se servisák musel pod autem plazit, aby pod něj vložil nádobu na starý olej a uvolnil výpustný ventil.
- musel by se koupit buď olej v maloobchodním balení které samozřejmě není přesné a jsou tam zbytky, nebo by musel ve vhodné nádobě dovézt olej z dílny načepovaný z velkého balení.
- starý olej by se asi nemohl transportovat ve vaničce do které se to vypustilo, ale přelitý do vhodné nádoby.
- Přitom se dělá výměna filtru, takže se předpokládá že má servisák sebou kompletní sadu nářadí pro všechny vozy a příslušný filtr..
- na závěr samozřejmě se servisák musí umýt, převléknout a odjet.

Opravdu ti to připadá výhodné, když to budeš muset platit ? Osobně si takovou činnost dokážu představit jako nouzovku při zásahu asistenční služby.

Další odpovědi:

Zlatý

Nebudu odpovídat za sebe, protože si veškerou údržbu na všech autech dělám sám, ale myslím, že to není špatná nabídka.
Nejspíš by šlo o odsátí čerpadlem, výměnu filtru a nalití nového z originálního balení. Podle přístupnosti filtru by to mohlo být hotové do hodiny. Za dobrou cenu bych považoval cca 500.

Bronzový

Na starších autech jsem si vždy olej měnil sám. Proč bych za to měl platit. A na nových mi to zatím provádí servis v rámci garance.

Zlatý

Z výměnou oleje do servisu? Copak jsem spadl z třešně. Pro mně v klidu, práce na 30 minut. Olej 4l Shell za 400Kč + 100Kč olejový filtr. Toť vše!!!!!!! Když malinko na čase přidám, zvládnu i kabinový filtr. Kdysi v našem ranném kapitalismu ze mně vytáhli v servisu za výměnu oleje 2700 Kč a podle mně ještě olej pouze upustili a dolili. Ať žijí zloději.

Bronzový

Pokud vezmu ceny servisů-od 450kč/hod po (nwn zda-liplatí ale v jednom origcca 1500kč o servisu před několika roky měli:jednoduché mechanické práce=výměna provozních kapalin ),některé mají fixní cenu.Garážníci dejme tomu cca200kč?
osobně si toto dělám sám, ale bez sumy za olej a filtr bych to viděl max na pětibábu (500kč)Pokud bych někam jako mechanik musel dojet + cestovné.

Pokročilý

Pokud by to bylo tak, ze si nekdo auto odveze, vymeni olej a zase ho priveze, tak mozna ano. Rekneme za 500,-.

Pokud by to menil u me, tak rozhodne ne v mych prostorach, zadne technicke prostredky bych neposkytnul.

Navic pokud by menil u me a ja u toho stejne musel byt, tak je uspora casu (o kterou by asi melo jit predevsim) miziva.

Jake jsou predpisy o nakladani s ropnymi latkami atd netusim, ale i tam by mohly byt znacne prekazky.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 932
Stříbrný cukrar 830
Zlatý mosoj 759
Zlatý Kepler 537
Zlatý gecco 478
Bronzový kapitán 384
Stříbrný honza19hk 288
Zlatý led 284
Zlatý Lamalam 278
Zlatý Dochy 273

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.