Rokio

Dělám něco špatného, když se někdy zastavuji na přechodě pro chodce?

Někdy se mi stane, že mi řidič zleva zastaví, ale řidiči zprava jedou dál, tak se prostě na tom přechodě musím zastavit, aby ze mě nebyla placka. Pak jdu po zebře dál.

Odpovědi
Dochy

Obdobné k automobilovému „zastavení vozidla“ které je samozřejmě povolené i na úseku se „zákazem zastavení“. Samozřejmě nemáš na zebře co zastavovat (zákaz zastavení) ale ještě samozřejměji přeci neskočíš pod auto.