Hyperaktivní Veverka

Dědičná barva očí – jak to je?

Je možné, aby dítě, které má hnědé oči, mělo oba rodiče modrooké? Nebo pokud jsou oba rodiče modroocí dítě MUSÍ také být modrooké. Nebo jak to je?

Nejlepší odpověď
anonym

Ne vždy je to tak!

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dedicnost-barvy-oci

Další odpovědi
poa.li

Myslím, že to v žádném případě není pravidlem.

Fun1k

Když mají oba rodiče stejnou barvu očí, je vysoce pravděpodobné, že dítě bude mít stejnou. Ale prostě život je nepředvídatelný a klidně může mít děti po docela dávném předkovi.

zmimi

Ja mám zelené oči manžel hnědé a naše děti jsou modrooké. Asi spíš záleží na dědičnosti.