jirka F

Dáváte si sušenky k večerní kávě nebo k večernímu čaji?

Myslím tím k večerní kávě nebo k čaji.

Nejlepší odpověď
Filip84

b) ne

Ne, a ani když to k čaji dostanu na pumpě, nebo tak něco, ne, já to nemám rád.

Většinou prostě popíjím jenom čaj.

Když už, tak já mám briošky, jenom tak, nebo máčené v jogurtu (s borůvkou), mám rád briošky sypané mákem (zvláštní, jinak mák nežeru, ale briošky s mákem mi jedou), u nás se to prodává jako rohlík,, tak občas jeden, dva.

Nebo vánočku, nebo mazanec, tak jako saisonně. Ale dohromady, jestli něco takového mám 5×, 6× za rok, odhadem? Tak nějak, já na sladké fakt moc nejsem.

Další odpovědi
Ametyst

b) ne

Sušenky se hodí jíst ráno a dopoledne. Kávu nepiju, ale čaj kdykoliv.

Savier

e) nechci odpovědět

cappuccino

d) mám jinou odpověď

Susenky ne, ale nedavno jsem objevila mlecne bochanky a divila jsem se, jak lahodne jsou. Daji se jist jen tak, s dzemem nebo se syrem. Drive jsem je nikdy nekupovala.
Dovedu si predstavit, ze prave takove si treba Francouzi namaceji do kavy.

Drap

d) mám jinou odpověď

Večer nepiji kávu ani čaj, takže ani k tomu nemohu přikusovat sušenky.

Samtibalfars

d) mám jinou odpověď

Kávu ani čaj a sušenky už vůbec ne. Ale i tak je se mnou zábava 👍

da ny

d) mám jinou odpověď

Sušenky moc nejím, jen v sebeobraně (ochutnám) ;)
Sladké ano, spáše dopoledne. Někdy s kávou. jindy s čajem (v práci).
Doma si kávu nedělám vůbec.

paul1

b) ne

Filip84

Savier: Ale do kostela sušenky neber, tam nadrobené, jedno s druhým. Ale po kostele, někdy, někde, bývá posezení s kafíčkem a něčím. 😜😂

Savier

Dobře, dobře. Ale slyšel jsem něco o nějakém oplatku, který tam rozdává farář. Jenže si nejsem jistý jestli si to s něčím nepletu… 😅 Takové občerstvení bych uvítal 👍

Filip84

Savier: Oplatků polykání se Tě bude týkat, až budeš pokřtěný, buď klidný, jestli k tomu, jako konvertita dojdeš, zasvětí Tě velmi důkladně, že budeš všecko vědět! 😎 Teďka, jako pagan, si nesmíš jít oplatku vyfasovat! 👆🏽👆🏽👆🏽

jirka F

Jen tak pro zajímavost nejmenuje se to oplatek ale tzv.Hostie.

Savier

Aha, děkuji. Tak přece jenom to existuje!

Filip84

Polož si otázku, stran chlebů posvátných, hostií, atp., je to docela obsáhlé thema! 😅

Filip84

Savier: Posvátný oplatek si můžeš normálně koupit, zajdeš do obchodu s devocionáliemi, co je v tý ulici mezi rynkem a kostelem hrabat ze Zierotinů (v Meziříčí), naproti hudební škole. Tam to koupíš, není to proměněné, můžeš to normálně ochutnat.