hard work

Dává smysl si dát nyní předsevzetí?

Letošní rok je cca v 1/4. Dává smysl si dát na zbylé 3/4 roku předsevzetí, když mi nevyšla ta od Nového roku?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Předsevzetí si můžeš dát kdykoli. Často jsou spojené s Novým rokem, ale pochopitelně se nevztahují jen k němu. Proto se jim říká „novoroční předsevzetí“.

Neznamená to vlastně nic jiného než stanovit si nějaký cíl, záměr (často spojených s nějakou událostí, obdobím nebo tak). To můžeš, kdy chceš.

Ale smysl to má jen podle významu, který mu sám dáš a co pro tebe ta předsevzetí budou znamenat. Jaký význam má většina novoročních předsevzetí, které lidi nedodržují – alespoň většinu z nich a dlouhodobě?
Takže smysl to mít může, ale taky nemusí. Záleží jen na tobě. Pokud si věříš a jsi přesvědčený, že je budeš dodržovat a pracovat na nich, tak PROČ NE?!

Alespoň k něčemu je pro širokou veřejnost AI dobrá:D
https://m.you­tube.com/watch?v=YM­zcIGdlAsk

Další odpovědi
elkon

Předsevzetí je samo o sobě nesmysl. Pokud něco chci udělat, tak to udělám i bez zbytečných berliček.

Filip84

Ne, „dávat si předsevzetí“ nedává nikdy smysl. Smysl dává změnit jednu věc, co změnit můžeš – teď a tady. Protože existuješ jenom teď a tady, budoucnost je vždycky nejistá.

Předsevzetí vedou leda tak k prokrastinaci.

Ametyst

Samozřejmě že to má smysl! Je to úžasná příležitost přestat být jako veverka v kole, a něco sám změnit. Udělat změnu dřív než se stane něco horšího, co už neovlivníš, je vždycky lepší. Buď o krok napřed.

Drap

Pokud míří k něčemu lepšímu, tak jde začít kdykoli. Nemusí to být k ničemu vázáno, důležité je danou věc uskutečnit.