cappuccino

Damy, vedely jste, ze aby fungovalo servo-rizeni, musi se dolevat kapalina?

Ja, jak jsem to zjistila, jsem si nejen nechala dolit kapalinu, ale i nastrikala spray na konfliky i u sporaku:) Ted uz se mi otaci vsechno!!!

Nejlepší odpověď
elkon

Pokud neubývá, tak není důvod dolévat. Stačí občas kontrolovat. A pokud ubývá, tak je potřeba najít příčinu, doléváním se to neopraví.

Další odpovědi
Dochy

Mohu odpovědět i jako chlap?
Hydraulickou kapalinu v nádržce pro brzdy a pro řizení je třeba kontrolovat (občas, pokud nejsou problémy, klidně stačí v rámci servisního intervalu). Pokud je třeba dolévat, je něco špatně a měl by se na to podívat někdo v servisu. Mám asi 6 let P Partnera, předtím jsem měl feldu. Felicie snad byla ještě bez posilovače řízení, Partner jej má. Nikdy se mi žádná z těchto kapalin z vozu neztratila. U Felicie bylo třeba občas dolít trochu motorového oleje, v Partnerovi se mi neztrácí vůbec (alespoň ne tolik, abych si toho během jednoho intervalu pravidelné výměny mohl všimnout)

led

„technické a univerzálne“ typy ľudí to vedia. Ostatní spoliehajú na … nasleduje dlhý zoznam členov rodiny, priateľov a známych, firiem, Pána Boha, UFO a …

Poznámka:
Medzi kvapalinami je rozdiel ako medzi senom a slamou. Mnohí si to mýlia.

Malá kontraotázka: „Ted uz se mi otaci vsechno!!!“ naozaj? Aj to čo sa otáčať nemá?

Filip84

+1 🙂

To je roztomilé! 🙂

aliendrone

Nejsem dáma, ale vím , že kdo maže, ten jede. Proto dámy dolévejte své ELEKTRICKÉ posilovače řízení přinejmenší jedním kanystrem, raději 2!! ;) :D :D

Ale teď vážně. V dnešní době na autě najít hydraulický posilovač je unikum, elektrický už měla např. i Fóbie jednička myslím. (NJN, zhovadilý greendeal, který nám diktují idioti ze ZLOunie nás připravil o hydrauliku, která oproti elektrice měla skvělou odezvu.)

Tudíž dámy NEPLAŠTE, pokud nemáte vykopávku, tak téměř jistě budete mít elektrický posilovač a do něj opravdu dolévat nic netřeba. Jakkoliv nepochybuji, že pokud s takovým autem přijedete do servisu, tak vám ho VELMI ochotně „doplní“. ;) :D :D

A pokud máte hydraulický posilovač, tak nejenže je potřeba kontrolovat stav hladiny hydr. kapaliny (podobně jako stav motorového oleje či chladící kapaliny), ale BACHA, je třeba i pravidelně (dle servisních intervalů) ji MĚNIT a to i když se neztrácí)! :)

Dochy>>> Feluše měla ffšechno! I posilovač řízení (hydraulický), airbagy, ABS, okénka v elektrice včetně šíbru…, pochopitelně jako příplatkovou výbavu. ;) :)

Dochy

Alien: „pochopitelně jako příplatkovou výbavu.“ – no jasně… Takže neměla 😉
Capuccino: „Samozrejme jsem prenechala vse odbornikovi, ktery se sam divil, ze to bylo tak snadne.“ – pokud ten odborník sledoval vůz i před tím, asi bych se zamyslel nad výměnou. Odborníka… 😉 Osobně tohle nechávám na servisákovi, sám zběžně zkontroluju čas od času, nebo když mám pocit, že by něco mohlo být špatně (přeci jen je to kontrola, kterou zvládne i laik) ale reálně jsem zatím nikdy neměl problém s únikem těchto kapalin, pokud byl problém, bylo to horší… (auto s tendencí nebrzdit a přitom jít do smyku – zátěžový regulátor brzd, nespolehlivý posilovač – no kapalinou to není a prachy zrovna do tohohle už asi rvát nebudu, i když jednou to vypadalo dost nebezpečně – při zastavování mi najednou „ztěžknul“ volant – dojížděl jsem proti zdi a auto jsem potřeboval stočit, abych parkoval u zdi – klídek, pohodička, jednou rukou, druhou už jsme se skoro odpoutával…)

aliendrone

Dochy>>> Vyhřívaná zrcátka, cyklovač zadního stěrače, ostřikovače světlometů, signalizace nezapnutí pásů… ;)
Takže MĚLA, ne jako dnešní plečky, které do výbavy nedostanou ani rezervu, natož hever! ;) :D :D

Dochy

Cyklovač zadního stěrače neměla. Pokud se nepletu, tak tam nebyl ani ten stěrač 😉 Ostřikovače světlometů také ne. Štelování světlometů měla nějakou pochybnou hydraulikou, která byla co 2 roky v pr… háji tedy a stála něco kolem 1500 tuším ☹ Ve značkovém servisu mi vyměnili žárovku s tím, že ta co jsem tam dal já je nějaká divná a světlomety s ní nešly seřídit. Od této výměny jsem v mlze krásně viděl jak pravý světlomet svítí doleva a levý hezky křížem doprava… (To až teď s odstupem doby si říkám, že jsem jim to měl omlátit o hlavu, v té době jsem si myslel, že to v servisu určitě udělali dobře a já mám vlčí mlhu)
Ale jinak, po té, co jsem vychytal bolístky, byla spolehlivá, motor relativně úspornej, i když slabej (50)… jen ta karosérie byla pak už pro mně neudržitelná.

aliendrone

Dochy>>> Šak tě jen sejřím, klííííd. ;) :)
Třeba to vyhřívání zrcátek přišlo až s Feluší dvojkou myslím (i tak bylo příplatkové). A dokonce Filcka měla i „palubní počítač“, nekecám! Cpal se místo záslepky nad spínače světel. https://www.sp-el.cz/Palubni-pocitac-APRI-s-kompletni-sadou-snimacu-s-kabelazi-Felicia-d6.htm Ale to již nebylo originální koncernové příslušenství, nýbrž soukromý projekt. :)

BTW – cyklovač zadního stěrače BYL možný, k jeho instalaci sloužila „díra“ v pojistkovce ve 2. řadě relátek (myslím). Stačilo ho do ní jen zasunout. Stejně tak jako automatické rozsvěcení světel, stačilo jen zaměnit relátko. Ale s tím zadním stěračem si nejsem jistý. Jako na Fávech byl za příplatek, to si vybavuji, ale na Filckách snad už byl již v základu, nebo ne? Nwm… :)

cappuccino

Dekuji za prispevky. Samozrejme jsem prenechala vse odbornikovi, ktery se sam divil, ze to bylo tak snadne. Ted to bude sledovat a pri pristim (brzkem) servisu to opet zkontroluje.
Jinak panty dveri promazavam pravidelne ale o servo-rizeni jsem se nikdy nestarala! Ono taky doposud porad fungovalo!
Sporak: to si spis delam legraci, ale kdyz uz jsem mela v ruce spray na peceni, vzala jsem to jednim vrzem:) A sporak byl rad:):)

led

cappuccino, s mazaním plynového sporáka opatrne, aby ste nemuseli volať „112“ (hasičov)

cappuccino

led: Ja to tusila, ze me vsichni budete mit za pitomou blondynu! Ale blondyna nejsem a mym ucelem bylo, pobavit vas!!!!

led

Seno je vysušená tráva.
Slama sú steblá obilia.

magorvkleci

Ale pozor, je to jiná kapalina, než brzdová.

magorvkleci

Jo a na plynový sporák to doporučují stříkat jenom tehdy, když není zapálený.

cappuccino

:)