Iceman88

Dali byste mu peníze???

Ve čtvrtek v Bojkovicích mě na zastávce oslovil jeden týpek, no chválil se, že jezdí pořád na černo a že prý měl údajně pokutu 5 000 Kč a že šel pěšky 10 Km a že ho bolely dost nohy. Dluhy on nemá, jen, že je bez práce a že nechce jít na úřad práce, bylo mu 50 let.

Ano, dal jsem mu 100 Kč, cesta mu stála 47 Kč, viděl jsem ho poprvé a taky doufám, že naposled, protože potom by chtěl určitě další prachy! Ne, výmysl to fakt není, přijel jsem z práce ve čtvrtek a v pátek měli volno. Svátek byl přehozený na pátek.

Nejlepší odpověď
Filip84

Nedal bych mu ani haléř, protože

  1. bych ho ani nevyslechl, řekl bych mu, že to je jeho věc, a že mne to nezajímá,
  2. nekonám na základě toho, co někdo řekne, ale na základě faktů: tohle jsou jenom kydy a
  3. od řešení sociálních problémů je tady stát (Úřad práce) a ty rozličné charity a neziskové organisace, ne já, nechápu, proč bych to měl škodovat.

Další odpovědi
Rocker

Kdysi jsem jezdíval hodně vlakem do Prahy.Na hlaváku byla spousta pobudů,kteří mi vykládali,že jedou někam vlakem a chybí jím 20 korun.Říkal jsem jím,ať vystoupí o zastávku dřív a vyjde jim to,nebo ať jedou levnějším autobusem.
Byl tam ale jeden,kterej mi vždy řekl na férovku,jestli bych mu nedal na pivo.Když jsem měl čas,na to pivo jsem s ním šel.Nemusel jsem pít sám a jemu to udělalo radost.

marci1

Ne, je to jeho styl života: žebrota a lhaní. Měl jsi zkusit mu nabídnout, že mu tu jízdenku koupíš a viděl by si, jak se zase začne vymlouvat a měl bys od něho pokoj. Když mě osloví jakási osoba, že nemá peníze a má hlad (a hlad je sv.ňa), po mém sdělení, pojďte já vám koupím něco k jídlu, již nemá zájem. 🙂

Mravenec

Stejná odpověď jako Filip. Zdravé žebroty nepodporuji, kór kdyby mi řekl že na pracák nechce. 🙂

zjentek

Reaguji dle faktických situací, neposlouchám zbytečná slova>>>https:/­/www.youtube.com/shor­ts/8nZBVoZKbvA

Slovo je odrazem představy, nic víc za ním není (možná způsob vyjádření a to je tak všechno)

Rokio

Filip84: To já jsem daleko více sociální než ty. Žebráky vyslechnu, když mi říkají svůj příběh a občas jim koupím něco k jídlu. Také pravidelně několik let přispívám na charitu.

Iceman88

Filip84: No, jízdenku ve vlaku si fakt koupil, jel až do Bylnice, tvrdil mi, že tam má známé, potom mi zase tvrdil, že to jsou cizí. Když jsem se ho ptal, proč nejde na úřad práce, tak mi říkal, že tam jít nechce a pořád se ptal na práci. Říkal, že jezdí po celé ČR na černo.

Filip84

Iceman: Ale to je jeho věc, nikoli má (Tvá) starost, chápeš to?

Sakra, kdyby ten člověk byl venku v 10°F v mikině, tak si sundám Mantel, hodím ho přes něj, než pro něj přijedou, zavolám na policii, ať pro něj dovezou a odvezou ho někam – domů, do chudobince, to je dokonale nepodstatné.

Stejně tak se podívám, pokud někdo někde leží, třeba zrovna na tom Bahnhofu, jestli dejchá a obecně zjistím, co s ním je, no a podle toho, buďto jdu dál, nebo zavolám městskou tajnou policii MěStaPo, nebo RZS, podle okolností.

Ale je mi úplně někde, jestli někdo má na jízdenku, nebo nemá, nebo jestli dělá, nebo nedělá, a jestli nedělá, proč nedělá a proč nemá dávky. Nezajímá mne to: prostě to není můj problém.

cappuccino

Iceman88: Nejpis takhle jezdi po cele republice a zebra. Je to jeho styl.

Iceman88

Cappuccino: Jenže to jsem já bohužel nevěděl i někdo ve vlaku říkal, že to hraje, prý ho boleli nohy, když šel těch 10 km. Já ho opravdu viděl poprvé, takže jsem myslel, že nelže, ale jízdenku si fakt koupil za tu stovku, co jsem mu dal.

cappuccino

Iceman88: Clovek vetsinou jedna v momentu prekvapeni a az teprve pozdeji o tom zacne premyslet. Az se ti to stane nekolikrat, zareagujes jiste s rozvahou.
Me takhle jednou vypek pobuda (v zime a snehu), byl zmrzly a ze pry potrebuje na caj v kavarne. Pak sel ale do samosky a koupil si lahvace.
Kazdy mame jine socialni citeni. Nase rodina ho ma v genech a ne a ne se ho zbavit:) Muj syn treba vloni pred vanocemi koupil jednomu pobudovi basu piva a jeho psovi pytel s granulema. A sam z toho mel vetsi radost, nez z vanocniho darku!

Filip84

Iceman: Bez urážky, Ty jsi divný člověk.

Sakra, já když někde jedu, z místa A do místa B (pravda, pokud jenom trochu můžu, tak nejezdím veřejnou dopravou, ale roky jsem jezdil, jak jako cestující, tak jako řidič, takže vím, o čem mluvím, to zase ano 🙂 ), tak je mí úplně u zadnice, jestli nějakého váguse bolí nohy, nebo nebolí, nebo jestli má peníze na jízdné, nebo nemá, a proč nemá, úplně někde. Vždyť nejde o život, tak nejde o nic.

Je to dospělý člověk, ne? Tak se má starat, aby peníze měl, tak buďto ať si počká do rána, a pak si zajde na úřad práce požádat o mimořádnou okamžitou pomoc, nebo ať jde pěšky, ne? To je přece dokonale nepodstatné, jestli říká pravdu, nebo neříká. Úplně jedno. Pravda, nepravda, jsou to jeho problémy, ne moje, Tvoje, nebo kohokoli jiného. Proboha! 🙂