Lgee

Dal by se založit takový web?

Web na který by si ostatní uživatele nahrávali fotky něco jako letecká pošta ?
Jak moc nákladné by to bylo? / Za jeden uložený snímek.

Arne1– kdo říká ze se chci lišit, nedej bože na tom vydělávat?

Odpovědi
Schluker

Zalozit by se to urcite dalo. Naklady zavisi na kapacite serverovych ulozist a datove propustnosti. Nelze rict, kolik by to bylo na jednu fotku.

Otazka take je, jestli by melo jit o charitu nebo by stranky mely generovat zisk. Pokud druhe, tak jaky by byl zdroj prijmu? Prima platba, predplatne, reklama…?

Pokud by byly stranky provozovane v malem napriklad z domaciho PC na beznem pripojeni dejme tomu 50/50mbps, pak by se rocni investice vesla ramcove do 20 000,–

Ale to je trosku vesteni z kristalove koule.

Arne1

Takových webů je plno. Namátkou rajče, ImgUp.cz , imgWorld.cz , imgway.cz
, https://cs.im­gbb.com , imageshack.us a mnoho dalších.
Čím by ses chtěl lišit ?

Dochy

Tak v zásadě si to můžeš udělat i na svém počítači bez jakýchkoli dalších nákladů (v malém)… stačí vhodně přiohnout nějaký FTP server zdarma a nějaký webový server (v zásadě by stačil ten webový server, ale asi bys musel projevit víc vlastní invence). Jen ten počítač musí mít statickou veřejnou adresu (někde v základní nabídce u poskytovatele, někde za příplatek). Mít vlastní doménu je plusem.

aliendrone

Jistě, nic ti v tom nebrání (nebudu zabíhat do diskuzí ohledně smyslu takového počínání v tvém případě). ;) :) Proč?

Velmi polopaticky – náklady „za 1 snímek“ zjistíš teprve až když budeš znát POČET uložených snímků, což exaktně určit předem v tomto případě NEJDE. A to i když budeš znát přesně výši svých nákladů na zřízení a provoz. Příklad: pokud se uloží na webu pouze jediný obrázek, bude se výše nákladů na 1 obrázek rovnat veškerým tvým nákladům, chňápeš? ;) :)

anonym

Náklady jsou přímo závislé na tom jaký budeš mít objem uživatelů, kolik a jak velké soubory budou nahrávat, od toho se ti budou odvíjet postupně rostoucí náklady. Na začátku teoreticky můžeš začínat zadarmo na hostinug pipni.cz jen s náklady na doménu 150kč/ročně, pokud tam bude provoz malý, může ti to teoreticky stačit a je velmi pravděpodobné, že provoz na počátku bude velmi malý, než se ti to podaří zpropagovat takže i těch 150kč/ročně mohou být naprosto reálné náklady za plně postačující hosting a registraci domény.

Pokud navíc budeš fotky brzy po vyzvednutí příjemcem mazat, pokud při nahrávání budeš snižovat kvalitu fotografie (rozlišení, kompresi) , nebude obsazený prostor velký a dynamicky se bude sám uvolňovat. Pak je dost možné že ani limit velikosti úložiště freehostingu pro tebe nebude představovat, žádný velký problém a dlouho si s ním vystačíš.